Miért imádjuk annyira a csúnya állatokat?

Miért imádjuk annyira a csúnya állatokat?

Címlap / Életmód / Lélek / Miért imádjuk annyira a csúnya állatokat?

Az egészen csúnya kutyák vagy más háziállatok még akkor is megragadják a szívünket, ha a cuki jelzőt nagy jó indulattal sem használnánk rájuk. De vajon miért nem tudunk ellenállni ezeknek az esztétikai szempontból korántsem vonzó kis lényeknek?

VIDEO Halak csillagjegyűként ezekre számíthatsz párkapcsolatban a többi csillagjegytől

A kulcs az evolúcióban keresendő. Konrad Lorenz osztrák zoológus szerint az ember vonzódása a csecsemőkori vonásokhoz, például a nagy szemekhez, a nagy fejhez és a puha testhez, evolúciós alkalmazkodás. Ez ugyanis segít biztosítani, hogy a felnőttek gondoskodjanak utódaikról, garantálva ezzel a faj fennmaradását. Ezeket a csecsemőkori vonásokat Lorenz 1943-ban „babasémának” nevezte el.

Ösztönöket ébresztenek fel bennünk az ilyen állatok

Az olyan furcsa kinézetű állatok, mint a mopsz vagy a bulldog, mind osztoznak ezekben a csecsemőkori tulajdonságokban, amelyek az emberekben szeretetteljes reakciót váltanak ki, valamint a gondozás és a védelem velünk született ösztönét.

„Ezek az infantilis tulajdonságok pedig növelik az ember „védelmező viselkedését, figyelmét és gondoskodási hajlandóságát” az egyed iránt, és csökkentik a „csecsemővel szembeni agresszió valószínűségét”

Oldalak: 1 2 3 4

A cikk folytatódik, lapozz!

«Előző
1/4
Következő»
Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!