A gyereknevelés és idős szülőkről való gondoskodás nehézségei között pörgő korosztály női nemcsak azért depressziósak, mert kimerültek.
Megbánás
Ebben a korban – megfigyelésem szerint – kétféle anya van. Az egyik az, aki azt bánja, hogy otthon maradt a gyerekkel, mert ezzel gyakorlatilag taccsra tette a karrierjét. A másik pedig az, aki éppen az ellenkezője miatt érez megbánást: aki dolgozott ahelyett, hogy többet lett volna a gyerekekkel. Az otthon vagy munkában töltött években az a közös, hogy sosem kapjuk vissza őket. Tulajdonképpen nem is ismerek olyan anyát, aki azt vallaná, hogy megtalálta az arany középutat a munka és a gyereknevelés között. A férfiak karrierjére csak pozitív hatással van a gyermekvállalás, nálunk viszont az egyik mindig a másik rovására megy.






