A kerti medence gondolata már tavasszal a fejünkbe költözik, aztán amikor megjön a forró nyár, akkor ismét azon tanakodunk, hogy nem-e lenne jobb egy épített változat. A kertes házban élők számára ez egy remek alternatíva arra, hogy ne kelljen az egész családnak kifizetni a drága belépőjegyet a strandra.
Így bármikor élvezhetjük a hűsítő vizet, csobbanhatunk egyet a nagy melegben, tarthatunk grillezéssel összekötött medencés partit is.
De vajon hogyan és milyet érdemes választani otthonra? Ebben a cikkben ezekre a kérdésekre adjuk meg a választ.
A kerti uszoda kérdése
A gyerekek imádják, ha egész nap a vízben lehetnek, de az uszoda pénz és idő, amivel sokszor nem rendelkezünk. Nem beszélve arról, hogy felnőttként jelentős hátrányunk van, hiszen egész nap dolgozunk, így maximum a szabadnapokon vagy a hétvégéken tudunk strandra járni. Éppen ezért lenne érdemes elgondolkodni egy saját kerti medencén, amiben bármikor csobbanhatunk.
A piacon rengeteg szolgáltató van, aki medence építés szolgáltatással rendelkezik, vannak köztük olyanok is, amiket gyorsan és könnyen fel lehet állítani, ilyen például az EcoPool.hu műanyag típusa. Akadnak fémpalástos, kiöntött medencék, de ezek nem olyan tartósak és sokkal többet kell velük foglalkozni. Az épített változatok azonban nagyszerű döntések abban az esetben, ha tényleg kihasználjuk az általa nyújtotta előnyöket, hiszen 10-20 évig is képesek megfelelően működni. A karbantartásuk nem bonyolult, ráadásul a fenntartási költségük sem túl magas.
A döntés azonban nem egyszerű, a vásárlást több tényező is befolyásolhatja. Nem mindegy például, hogy mekkora a kert, van-e elegendő hely egy ekkora medencének. Emellett természetesen fontos szempont a költségvetés, hiszen valljuk be, többségében ez a döntő tényező. Ha mégis van rá pénzünk, akkor még azt is el kell döntenünk, hogy földszint feletti, süllyesztett, esetleg részben süllyesztett megoldásra vágyunk otthon.
Olcsóbb megoldások
A legjobb kétségkívül a boltokban kapható, gyorsan felállítható medence, amit még a nyár közepén is megvásárolhatunk, felállíthatunk és feltölthetünk, akár egyetlen nap leforgása alatt is. Az anyaguk erős, a benne található fólia jól bírja a használatot, azonban tudni kell, hogy a peremük nem annyira stabil és maga a medence sem bírja pár évnél tovább.
A fémpalástos modellek esetében oldaltámaszra nincs szükség, de az alját megfelelően elő kell készíteni, mielőtt telepítenénk a medencét. Minimum 6-10 cm vastag betonra van szükség, ami megóvhatja a sérülésektől. Kiváló ár-érték aránnyal rendelkezik, könnyen javítható, a fólia azonban érzékeny még a kisebb fizikai hatásokra is.
Miért az épített medence?
Ezek mindig luxus érzetet tudnak varázsolni a kertünkbe. A kialakítása bár költséges, vannak azért olcsóbb megoldások. Nekünk kell eldönteni a méretet, a formát, a belső kialakítást, valamint a felszereltséget. Egyes döntésnél sok tízezret spórolhatunk meg, így nem érdemes semmit sem elkapkodni.
Egyedi formavilág, színek, valamint változatos építőanyagok azok, amelyek meggyőzhetnek bennünket arról, hogy az épített medence lesz a legjobb választás a családunk számára. És bár azt hihetnénk, hogy ehhez rengeteg időre van szükség, a kivitelezés nagyjából 1 hétig tart. Rengeteg extra kerülhet bele, amivel tényleg olyan érzésünk lehet, mintha egész nyáron strandolnánk.