Senki nem magabiztos minden helyzetben, de sokan vannak, akik ennek ellenére mégis olyannak tűnnek, akik pikk-pakk megoldanak mindent, nem kertelnek és még akkor is úgy tűnik, hogy van önbizalmuk, amikor valójában elbizonytalanodnak. Mi a titkuk? A magabiztosság egyik legfontosabb jele a megfelelő kommunikáció. Éppen ezért összeszedtük, mi az a 4 kifejezés, amit ne használj, de az is kiderül, mit érdemes helyettük mondanod a szakértők szerint.
1/4 „Megpróbálom” helyett „nem fogom”
Ez a kijelentés azt tükrözheti, hogy minimális energiabefektetéssel állsz neki valaminek, rosszabb esetben pedig azt is jelezheti, hogy valójában nem teszel a feladatért semmit. Wendy Capland coach szerint az, hogy megpróbálsz valamit, nem sugall elszántságot. Gyakran használják azok, akik másoknak szeretnének megfelelni, hogy elkerüljék vagy minimalizálják az esetleges konfliktust, ha végül nem sikerülne abszolválniuk a feladatot. Hiszen az, hogy ha valaki megpróbál valamit, az eléggé kétesélyes és nem minden helyzetben szerencsés ezt mondani.
Ezzel szemben a magabiztos emberek inkább részletesen elmondják, mi az, amit megcsinálnak és mi az, amit nem fognak. Ez egy asszertív és aktív módja a kommunikációnak szemben a passzív és döntésképtelen kijelentésekkel. A magabiztos emberek ugyanis nem félnek attól, hogy másnak csalódást okoznak, hiszen arra fókuszálnak, hogy megvédjék a határaikat. Ez elsőre akár még nyersnek, sőt bunkónak is tűnhet, pedig hosszú távon nem csak az profitál belőle, akit megkértek a feladat elvégzésére, hanem a kérő fél is, hiszen a nyílt kommunikáció miatt jóval tisztábban látja, mire számíthat.
A cikk a hirdetés után folytatódik a következő oldalon, lapozz!