Fáj a hátad? Ezek a legjobb és legrosszabb cipők, amit ilyenkor viselhetsz

Címlap / Stílus / Divat / Fáj a hátad? Ezek a legjobb és...

Fáj a hátad? Ezek a legjobb és legrosszabb cipők, amit ilyenkor viselhetsz

🎥 Jobb ember vagy, mint hinnéd, ha ez az 5 dolog jellemző rád

Mely cipőket kerüljük el, ha fáj a hátunk?

Dr. Pauline Fu megjegyezte, hogy ami az egyik embernél a legjobban működik, az nem feltétlenül válik be másoknál is. Ennek oka, hogy mind különbözőek vagyunk, eltérő testi adottságokkal, más végtaghosszúsággal és lábformával.

Ennek ellenére azt javasolják, hogy általánosságban például kerülendők az olyan papucsok, melyek nem speciálisan és ortopéd módon vannak kialakítva. Bár egy-egy alkalommal a tengerpartra leszaladni velük, vagy kiugrani gyorsan a postáshoz a kapuhoz megfelelők, de egész napos viselet esetén hátfájást eredményezhetnek.

A flip-flopok talpa nem elég vastag ahhoz, hogy elnyelje az egyes lépések rázkódását, és a balerina cipők is – alacsony talpuk végett – kellemetlen panaszokat okozhatnak a hát tekintetében, mivel úgy forgatják a medencét, hogy súlyosbítják a hátfájást.

Olvass még a témában

Kerülni kell a nagyon kemény lábbeliket, és a magassarkúk sem jó barátai az embernek, ugyanis hosszútávon okozhatnak hátproblémákat. Az alkalmi sportcipők és sneakerek szakemberek szerint túl laposok és keskenyek lehetnek, ezért nem biztosítanak kellő alátámasztást a lábnak, így érdemes ezekből is magasabb fajtákat választani.

Összességében elmondható, hogy nagyon úgy néz ki, csakis a megfelelő sarokmérettel rendelkező, kellő alátámasztást biztosító cipők a jók a mindennapokban. Azért nehéz lenne azt kérni, hogy mellőzzük a csodás magassarkúinkat, és a kedvenc nyári szandált sem kell kidobni a kukába.

Mindenesetre érdemes a bennük való járkálást minimalizálni, és nem rendszeresen használni őket, hogy elkerüljük a kellemetlen egészségügyi problémákat, mint a hátfájást.

Oldalak: 1 2 3

Kapcsolódó cikk a következő oldalon:

🎥 Jobb ember vagy, mint hinnéd, ha ez az 5 dolog jellemző rád
Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!