A leggyakoribb veszekedés témák az ünnepek alatt

A leggyakoribb veszekedés témák az ünnepek alatt

Címlap / Szerelem / Párkapcsolat / A leggyakoribb veszekedés témák az ünnepek alatt

A téli ünnepek alatt bizony nem ritka, hogy annyira próbálunk meghitt hangulatot teremteni, hogy végül épp az ellenkezője sikerül: gyakoriak lesznek a súrlódások, szóváltások vagy akár a veszekedések.

Sok idő együtt

Hiába várjuk, hogy végre együtt legyen a család az ünnepek alatt, mégis mikor ránk szakad a sok idő, amit együtt tölthetünk, akkor mégsem tudunk vele mit kezdeni. A legjobb ilyenkor, ha előre készülünk egy-két programmal, ami leköti az időnket, és jó hangulatot teremt.
Jó ötlet lehet, ha keresünk egy régi társasjátékot, vagy kártyázunk, vagy esetleg megnézünk közösen egy filmet. Ezzel programot teremtünk, és máris természetesebben alakulnak ki a beszélgetések, és a hangulat is jóval vidámabb lesz. 

Rokonok

A rokonait nem válogathatja meg az ember – tartja a mondás, és sokszor éppen ez a súrlódások forrása, hiszen éppen a rokonok látogatják meg ilyenkor egymást, így akár tetszik, akár nem, udvariasan kell tölteni velük a rendelkezésre álló időt. Az ünnepek alatt ezért könnyen előfordul, hogy a rokonlátogatások vége már akár komolyabb szóváltásokig is fajulhat.
Hogy megelőzzük ezt, próbáljunk meg a korábbi évek tapasztalatából tanulni, és kerüljük el az érzékeny témákat. Ilyen általában a politika, a gazdasági helyzet, esetleg más családtagok kritizálása. Ha ezek szóba kerülnek, egyszerűen váltsunk könnyedebb témákra! 

Hol mennyi időt töltünk?

Házaspároknál gyakori jelenség, hogy az ünnepek alkalmával sokat utazgatnak, hogy minden rokont végiglátogathassanak. Sajnos az is gyakori, hogy mindegyik fél a saját rokonánál szeretne többet lenni, hiszen jobban ismerik egymást, több közös téma van, és általában kevesebb az ellentét is.
Ha mégis lenne ilyen, akkor azt már rég megtanultuk kezelni, így a nehezebb szituáció mindig akkor van, ha párunk rokonait kell elviselnünk.
Törekedjünk arra, hogy mindenhol azonos időt töltsünk, és ne csak a rohanásról szóljanak az együtt töltött napok, hiszen ez csak újabb okot ad a feszült hangulatra. A legjobb, ha párunk rokonaival úgy viselkedünk, ahogy tőle elvárjuk, hogy a sajátjainkkal ő viselkedjen. 

Elismerés hiánya

Sokszor az a helyzet, hogy a szülők annyira szeretnének jó és meghitt karácsonyi hangulatot, hogy azt egy versenynek fogják fel, aminek a végén elvárnák az elismerést. Viszont mivel a másik is rengeteget szervezkedett, ezért ő is ugyanezt várja el, így a kölcsönös elismerés helyett sokszor inkább marad a sértődés és a duzzogás.
Megéri tudatosan készülni erre, vagyis ha kiosztottuk a feladatokat, akkor végül osszuk ki a dicséreteket is: az apukát dicsérjük meg, ha szép a karácsonyfa, anyukát pedig azért, hogy szép rend van a lakásban és finomságokkal van tele az ünnepi asztal. 

Egyenlőtlen szerepek

Egy házasság során gyakran előfordul, hogy egyenlőtlenül vannak elosztva a szerepek, vagy legalábbis az egyik fél ezt így érzi. Ennek a leggyakoribb formája, hogy anyuka sürög-forog a konyhában, készíti az ételeket, csomagolja a saját maga által beszerzett ajándékokat, és takarító eszközökkel tüsténkedik a lakásban.
Apuka pedig néha csak ül a számítógép vagy a tévé előtt, és kicsit akár még zsörtölődik is, ha meg kell mozdítania a lábát, hogy anyuka körülötte is feltakaríthasson. Ne csináljunk mártírt magunkból, és legyünk tisztában azzal, hogy a szerepek leosztása közös munka eredménye.
Ha tehát nem tetszik, akkor változtassunk rajta: a legjobb, ha egyszerűen megbeszéljük párunkkal, hogy milyen újabb feladatmegosztást szeretnénk innentől kezdve. Akár újévi fogadalmunk is kiváló lehet! 

VIDEO Üde tavaszi barackos smink

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!