Meglepő hatással volt a koronavírus azokra, akik játékszenvedéllyel élnek

Meglepő hatással volt a koronavírus azokra, akik játékszenvedéllyel élnek

Címlap / Hírek / Meglepő hatással volt a koronavírus azokra, akik játékszenvedéllyel élnek / 2. oldal

Mindenkit megvisel a karantén és a kijárási korlátozások, de friss adatok alapján a játékszenvedéllyel élőket még jobban: az online szerencsejáték-függők helyzete rosszabbodott a járvány alatt, szakértők szerint ráadásul ez a probléma általában otthoni gondokkal és pénzügyi bajokkal is társul.

A megnövekedett játékszenvedély egyértelműen a koronavírus-járvány okozta mentális stressz következménye.

Az emberek otthon ülnek, nincs más szórakozásuk, mint az internet (azon a néhány más lehetőségen kívül persze, amivel egyelőre nagy nehezen még lehet élni). Aki egyébként is hasonló problémáktól szenvedett, annak rosszabbodhat az állapota, aki pedig új az online szerencsejátékban (vagy csak egyszerűen a hagyományos játékokban, mert erre is rá lehet függeni), az most függőséget alakíthat ki. A stressz és az izoláció egyértelműen fontos triggerek még egy kevésbé kiélezett helyzetben is.

Mit lehet tenni, ha úgy érzed, függő vagy, vagy a környezetedben van valaki, aki nehezen birkózik meg a problémával?

A leggyorsabb és legegyszerűbb módja, hogy segíts magadon, vagy a másikon, hogy keresel egy jó pszichológust. Ha nincs olyan nagy baj, akkor valószínűleg pár találkozás már segíthet a problémán. Ha nem szeretnél idegenekkel találkozni a járvány alatt, rengetegen vállalnak már Skype-tanácsadást is – valószínűleg kicsit kevésbé lesz hatásos, mintha szemtől szemben kellene beszélned a problémáidról, de legalább elindulsz az úton. Fontos viszont, hogy ne próbáld magad megoldani sem a saját bajodat, sem a környezetedét. Ha ugyanis felismered a függőséget, valószínűleg tényleg segítségre lesz szükséged.

Forrás

VIDEO Így készíts pár perc alatt merész, füstös szemsminket

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!

Oldalak: 1 2

»