A függetlenség értékes tulajdonság, különösen egy olyan világban, ahol az önállóságot gyakran a siker egyik alapköveként tartják számon. De mi történik akkor, ha éppen ez az, ami távol tart az intimitástól, a mély, szeretetteljes kapcsolatoktól?
VIDEO Halak csillagjegyűként ezekre számíthatsz párkapcsolatban a többi csillagjegytől
A túlzott függetlenség gyakran egy védekező mechanizmus, amit a korai élettapasztalatok miatt alakítunk ki felnőttkorunkra. Ha úgy érzed, hogy minden helyzetet egyedül kell megoldanod és a másokra támaszkodás számodra a gyengeség jele, akkor talán felismered magadat az alábbiakban, ezáltal ráléphetsz a változás útjára.
Nézzük most meg, milyen jelek utalhatnak arra, hogy a függetlenséged túllépett az egészséges határon és hogyan tudod újra egyensúlyba hozni!
1. Áthatolhatatlan falakkal védekezel, mert úgy érzed, a függetlenség megvéd
Az érzelmi közelség néha ijesztőnek tűnhet mindenkinek, de különösen azoknak, akik a függetlenségben látják biztonságukat. Talán úgy érzed, ha túl közel engedsz magadhoz valakit, az csalódáshoz vagy fájdalomhoz fog vezetni és csak idő kérdése, mikor üt be a krach.
A „boldog perceket” szívesen megosztod az ismerőseiddel, partnereiddel, de a nehézségeidet megtartod magadnak. Ez a távolságtartás azonban éppen azt akadályozza, hogy valódi, mély kapcsolatokat alakíts ki. A partnered talán nem érti, miért zárkózol el és ez feszültséget, sőt eltávolodást okozhat, majd szakításhoz vezethet – pont ahhoz, amitől tartottál az elején. Így aztán újra és újra megerősíted magadban, hogy jobban jársz, ha inkább örökre egyedül maradsz.
Hogyan változtathatsz ezen?
Tedd szokásoddá, hogy hetente egyszer megosztasz valamilyen személyes dolgot a partnereddel vagy a közeli barátaiddal! Ez lehet az egyik titkos célod, valamelyik félelmed vagy akár egy nehéz napod története. Kezdetben ijesztő lehet, de idővel rájössz, hogy a sebezhetőség nem gyengeség, hanem a valódi intimitás alapja és megértő fülekre találsz majd.
