A megfelelő pszichológus megtalálása nem csak azért fontos, mert ez egy bizalmi kérdés, hanem a javulásod is gyorsabb tempóban haladhat, ha megtalálod azt a szakembert, akivel hatékonyan együtt tudsz dolgozni. Ez a folyamat viszont akár évekbe is telhet, hiszen a szakterülettől kezdve a te problémád összetettségén át a pszichológus által alkalmazott terápiás módszerekig rengeteg dolog befolyásolhatja azt, mennyire jársz sikerrel. Ha még nem jártál terápiás ülésen, akkor általában még több időbe telik, mire kitapasztalod, hogy valóban jó helyen jársz-e. Mutatjuk azokat a jeleket, amik arra utalnak, hogy érdemes másik szakembert keresned.
1/6 Mit érzel a terápia után?
Gyakori az a tévhit, hogy minden terápiás alkalmat követően megkönnyebbülten, önfeledtebben térsz haza. Ez azonban lehetetlen elvárás, hiszen főleg a terápia elején rengeteg negatív érzelem (düh, szorongás, félelem, kényelmetlenség) kerülhet a középpontba.
Ehhez jön még az, ha szembesülsz azzal, mekkora munka vár rád, vagy éppen a terapeutáddal mennyi traumát sikerült feltárnotok. Ezek után nem meglepő, ha vannak olyan alkalmak, amiket követően fáradtnak, teljesen kimerültnek érezheted magadat - de ez teljesen normális.
Ennek a másik oldala, ha nincs olyan alkalom, ami után ne éreznél valami pozitívat, hiszen hosszú távon az a cél, hogy megküzdj a problémákkal.
A cikk a hirdetés után folytatódik a következő oldalon, lapozz!