Erősen él bennem az a kisgyerekkori élményem, amikor olyan meseszobát kaptam költözésünkkor ajándékba, mintha egy napsütötte rétre léptem volna. Barátságos tekintetű kutyusok, színes pillangók, doromboló cicusok és további mesés állatok aranyozták be hétköznapjaimat. Ám bűvöletük sajnos, az idő előrehaladtával igencsak megkopott. A korábbi varázslatot a kellemetlen kényszerűség és a vállalhatatlanság érzése váltotta fel és ugyan csak 1-2 év telt el beköltözésünk óta, de könyörgésem egy új szobáért mindennapossá vált.
Nyilvánvaló, hogy sokszor elkerülhetetlen egy nagyobbacska váltás, amikor gyermekeink tinivé érnek, de előrelátó gondolkodással talán évekig biztosíthatjuk nekik azt, hogy jól érezzék magukat a szobájukban!
1/4 Színek
Gyerekeink birodalmának színösszeállítását ne magunknak, hanem nekik tervezzük!
Olykor nehéznek tűnhet, de fogadjuk el, ha egyik gyermekünk finomka, visszafogott hangulat után epedezik, a másik pedig merész és élénk árnyalatokkal szeretné látványossá tenni szobáját.
Hidd el, ha figyelsz a hangulatukra, tereled az ízlésüket és közben törekszel arra, hogy az aktuális divatoktól némileg független maradjon a végeredmény, akárjó pár évre iselfelejtheted az átfestést!
A cikk a hirdetés alatt folytatódik!
2/4 Funkció
A gyerekszobák funkciói, és így bútorai is folyamatosan változnak – ember legyen a talpán, aki könnyedén tud alkalmazkodni ehhez! Gondold csak végig: az első néhány évben a szobájuk berendezését le lehet szűkíteni ababaágy és komód kettősére.
Aztán ahogy cseperednek, a tiniszobák már inkább mini lakásként működnek tovább, ahol jó, ha van a korábbi fekvőhely mellett íróasztal, illetve elegendő hely, ha a barátok átjönnek.
Vigyázni kell, hogy ne zsúfoljuk tele a szobájukat, ezért érdemes a szoba közepét szabadon hagyni, melynek egyik trükkje a falfelületek kihasználása, vagy a fekvő felület galériára emelése.