Hazánkban még kicsit mindig „ciki” párterapeutához menni, pedig sokan azoknak is kötelezővé tennék, akik egyébként köszönik, de nagyon jól elvannak a kapcsolatukban. Vannak olyan gyakorlatok, amiket szívesen alkalmaznak a szakértők, pontosan azért, mert segítenek felismerni a hibákat, hiányosságokat, és sziklaszilárddá teszik a kapcsolatokat. Mutatunk ezek közül néhányat!
1/3 A „semmi baj” feltárása
Hosszú párkapcsolatban hajlamosak lehettek arra, hogy úgy érezzétek, minden a legnagyobb rendben, és tényleg semmi említésre méltó nincs az életetekben. Azonban mint minden emberi kapcsolatban, úgy a házasságban is akadnak nézeteltérések. Ezek többsége valóban nem érdemel szót, mert apróságok és jelentéktelenek, de sajnos halmozódnak. Nagyon tipikus hiba, hogy a felek csak nyelik és nyelik a kisebb-nagyobb sérelmeket, aztán amikor tényleg adódik egy gond, akkor bukkan a felszínre a számtalan kezeletlen probléma. Ezekkel utólag már valóban nehéz bármit is kezdeni, pl. nem túl könnyű reflektálni arra három év után, hogy a szerelmedet mégis csak bántotta, amikor a beleegyezésével ittál egy kávét az exeddel. Ezt kiküszöbölendő érdemes minden hónapban, vagy akár héten egy kibeszélő estet tartanotok. Lehet sűrűbben, ritkábban, nyugodtan egyénre szabhatjátok. A lényeg, hogy ne lendüljetek túl azokon a helyzeteken, amikben megsértődtetek, hanem osszátok is meg őket egymással.
Ez első körben feleslegesnek tűnhet, és nem is azt mondjuk, hogy olyanon problémázz, hogy a szerelmed nem kért bocsánatot, mikor elfelejtette levinni a szemetet. Ennek a gyakorlatnak az a célja, hogy jobban átérezzétek a másik helyzetét, megértsétek a látásmódját, hiszen így arra fogtok törekedni, hogy ne bántsátok meg egymást. Ez nyilván sokkal könnyebb akkor, ha pontosan tudjátok, mik azok gyenge pontok, amiken sokszor kiakadtok.
A cikk a hirdetés után folytatódik a következő oldalon, lapozz!