A 20 és a 40 éves önmagad, kilókban – Ezért hízol folyamatosan

A 20 és a 40 éves önmagad, kilókban – Ezért hízol folyamatosan

Címlap / Életmód / Táplálkozás / A 20 és a 40 éves önmagad, kilókban – Ezért hízol folyamatosan

Úgy tűnik, hogy az életmódbeli változtatás ellenére is sokat hízol? Mindig áll valami a háttérben, ami kivizsgálást, vagy módosítást igényel.

Te is idősebb lettél

Egy ideig csak nevettünk azon, amikor anyukánk azt állította, hogy „ennyi idősen még nekem is könnyen ment”.

Aztán amikor eljön a mi életünkben is egy bizonyos kor, észrevesszük, hogy tényleg nem elég két napig odafigyelni az étrendre, hogy beleférjünk a kedvenc ruhánkba, sőt, előfordulhat, hogy ugyanannyit eszünk, mégis hízunk.

Mi ennek az oka? Elsősorban a lelassult anyagcsere, ami bizony a korral jár. Nem szabad megvárni, hogy az idő előrehaladtával 10-20 kiló felszaladjon, mert amilyen könnyen felkúsztak, olyan nehezen mennek le.

A hormonjaid játszanak veled

Idősebb korban a lelassult anyagcsere mellett a hormonok is közrejátszanak, elvégre a terhesség alatt és a menopauzában számtalan változáson megy át a szervezet.

De nem csak az ilyen természetes hormonális változások okozhatják a pluszkilók felszaladását, hiszen többek között a pajzsmirigy betegség egyik válfajára ugyancsak kiemelten jellemző ez a tünet.

Ha látszólag minden ok nélkül hízol, még akkor is, ha odafigyelsz az egészségedre, akkor minél előbb érdemes kivizsgáltatnod magadat.

Emésztési problémád van

A hormonális betegségek mellett az emésztő- vagy belső szerveket érintő kórságok is kiválthatják a hízást.

A túl sok felhalmozódott salakanyag, vagy éppen az egyelőre feltűnésmentesen létező élősködők csak rátesznek egy lapáttal az olyan problémákra, mint kóros székrekedés, vagy éppen a cukorbetegség.

Megváltozott az életviteled

Sok nőnek szinte észrevétlenül megváltozik az életvitele az új munkahellyel, vagy éppen a várandóssággal.

Többüknek fel sem tűnik, hogy a heti három-négy edzést az elején kettőre, majd nullára cserélték, mi több, ülő életmódot folytatnak munkájukból kifolyólag.

Ha ez az egész társul azzal, hogy jóformán mindenhova kocsival mennek és elfáradnak a házimunkában, valamint a gyermeknevelésben (így egyáltalán nem veszik az irányt az edzőterem felé) nem csoda, hogy a kilók gőzerővel gyarapodnak.

Genetika?

A genetika ugyancsak beleszólhat a dologba, de igazából elenyésző szerepe van a testsúlyunkat illetően.

Minden ember egy fajhoz tartozik, tehát eléggé lehetetlennek tűnik, hogy akár több százkilós különbségek legyenek az egyedek között, csupán a genetika végett.

Ezen állítások bebizonyítására több kutatás is épült, és mind kimutatta, hogy a genetika eltörpül az egészséges és odafigyelő életmód mellett (leszámítva természetesen a komoly betegségekkel járó mutációkat).

Fogadd el és változtass!

A betegségeket kétségtelenül kezelni kell, de ezt leszámítva az összes kifogás teljesen felesleges és alaptalan. Az öregedéssel és a természetes hormonális változásokkal számolnia kell minden embernek, kinek kisebb, kinek nagyobb mértékben.

Az is igaz, hogy sokan adott korban már másfajta mozgásformákat engedhetnek meg magunknak, de az ágyhoz kötött betegeken kívül mindenkinek van lehetősége sportolni, arra pedig szintén kötelességünk ügyelni, hogy megfelelően táplálkozzunk.

Ha pedig már egész fiatalon eszerint élünk, lényegében alig kell majd valamit változtatnunk annak érdekében, hogy hátralévő életünk ugyancsak egészségesen és boldogan teljen. Ezt kell szem előtt tartani, illetve azt, hogy a fontos lépéseket senki nem fogja helyettünk megtenni.

VIDEO 10 ecset, ami nélkül lehet sminkelni, de nem érdemes

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!