8 magyar település, aminek a nevét ciki bediktálni

8 magyar település, aminek a nevét ciki bediktálni

Címlap / Kikapcsolódás / Utazás / 8 magyar település, aminek a nevét ciki bediktálni / 2. oldal

„Hogy micsoda?” – kérdezhetnek vissza sokan, amikor valaki ezekről a településekről diktálja be a lakcímét. Hiába, no, ékes magyar nyelvünk településnevei között akadnak igazi furcsaságok is.

Homorúd

Baranya megyében, Mohácstól délkeletre, a Mohácsi-szigeten fekvő település, mely az előbb szétszórtan, majd lassan csoportokká alakuló tanyavilágból jött létre, hivatalosan 1952 óta létezik. Nem sokkal ez után az 1956-os nagy árvíz nagy jégtáblái szinte az összes tanyát lemosták a területről, és ez után már szervezetten épült újjá a település, ami ma meg is látszik szabályosan elrendezett utcákon, telkeken. Az árvíz után a környéken mindössze négy tanyaépület maradt meg, ebből a homorúdi helyi védettséget élvez.

Kurd

Tolna megyében, a Kapos völgyében, Dombóvártól mintegy 18 kilométerre északkeletre fekszik Kurd községe. Ősidők óta lakott hely, határában bronzkori leleteket is találtak. A Wikipédia szerint a honfoglalás után katonai kísérőnépek telepedtek le a környéken, valószínűleg ők alapították a falut, s róluk kapta nevét is.

Apc

Heves megyében, a Hatvani járásban, a Zagyva folyó völgyében, annak bal partján fekszik Apc község, ami kicsit úgy hangzik, mintha kifelejtettek volna néhány magánhangzót a nevéből, vagy valaki megpróbálna visszafojtani egy tüsszentést. Nevét valójában az itt uralkodó Apc nemzetségről kapta, bár léteznek elbeszélések, melyek szerint apácák után nevezték el, noha ez kevésbé valószínű. Az Árpád-kori település környéke már a bronzkorban is lakott volt. A faluban, lánya házában töltötte utolsó éveit gróf Zichy Kázmér író, a Fejér megyei Zichyújfalu földesura.

Van olyan, ami lemaradt a listáról? 😅

VIDEO Közvetlen járat Budapestről: ezekkel a látnivalókkal csábít Tirana

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!

Oldalak: 1 2

»