A bőrön látszódnak meg leginkább az öregedés jelei. Ezeket akár már a 20-as éveidben észre lehet venni, azonban a legtöbb változás később, a 40-es, 50-es és 60-as években történik. Minden ember más, azonban az öregedés biológiai folyamata sok esetben megegyezik – például a bőr sejtjeinek leépülése mindenkinél bekövetkezik. Ettől függetlenül a genetika, a környezet, a bőrtípus, a hormonális változások, a stressz, a napon töltött idő és az életmód is befolyásolhatja, hogy a bőröregedés milyen jeleit látod viszont a tükörben. Mutatjuk, mire számíthatsz a 40-es, 50-es és 60-as éveidben.
2/3 Hogyan változik a bőr az ötvenes éveidben?
A menopauza első 5 évében az ösztrogénszint csökkenése miatt akár 30%-kal is kevesebb lehet a kollagén mennyisége a szervezetben. Ennek hatására még vékonyabb, szárazabb és durvább lehet a bőröd. Az ötvenes életkorban pedig már jól láthatóak a ráncok minden bőrtípus esetében.
Az ösztrogén szintjének csökkenésével a tesztoszteron szintje is emelkedik, ami hajhulláshoz, a szemöldök elvékonyodásához vezethet. Egy kutatás szerint 49 éves korukra a nők 25%-a tapasztal hajritkulást.
Mit tehetsz a bőröd egészségéért?
Fontos, hogy ilyenkor a kollagéntermelés serkentésére koncentrálj, illetve ne csak az arcbőrödet ápold, hanem a tested többi részét is. Különösen fontos a fényvédő használata azokon a területeken, amiket a legtöbb napsütés ér, tehát a dekoltázsodra, nyakadra, karodra is figyelj oda.
A cikk a hirdetés után folytatódik a következő oldalon, lapozz!