Ez történik, ha alacsony érzelmi intelligenciájú szülők neveltek

Ez történik, ha alacsony érzelmi intelligenciájú szülők neveltek

Címlap / Életmód / Lélek / Ez történik, ha alacsony érzelmi intelligenciájú szülők neveltek / 2. oldal

Az érzelmi intelligencia a saját érzelmek, mások és csoportok érzelmei azonosításának, értékelésének és kezelésének képessége. Ha szüleink nem voltak jók ebben, annak sokáig érezhetjük a hatását.

VIDEO Év végi fejlődés horoszkóp: ez az, amit még idén kell megfejlődnöd

Mit tehetsz?

Tanulj meg mindent az érzelmekről, amit csak tudsz – javasolja dr. Jonice Webb, a gyerekkori érzelmi elhanyagolás szakértője. Indítsd el saját érzelemképző programodat. Figyelj arra, hogy mit érzel, mikor és miért. Kezdd el megfigyelni mások érzéseit és viselkedését. Hallgasd meg, hogyan fejezik ki mások az érzelmeiket, és kezdd el gyakorolni magad is ezt. Gondolj arra, hogy az életedben jelenleg ki taníthat téged ezen a téren – a feleséged, a férjed, a testvéred vagy a barátod?

Gyakorold azt, hogy az érzéseidről beszélsz, valaki olyannal, akiben megbízol.

Válaszolj a hamis üzenetekre a fejedben. Amikor ez a „hang” gyermekkorodból megszólal, ne hallgass rá. Cseréld le ezt a hangot a sajátoddal – azzal a hanggal, amely ismer téged, és együtt érez veled, amiért valamit nem kaptál meg a szüleidtől: „Nem vagyok lusta, szorongok, és minden tőlem telhetőt megpróbálok megtenni, hogy szembenézzek vele.” „Nem vagyok gyenge. Az érzelmeim erősebbé tesznek.” Idővel tényleg megtalálhatod az erőt, amit az érzelmeidből – legyenek negatívak vagy pozitívak – merítesz, állítja a szakértő.

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!

Oldalak: 1 2

»