Azonban van, amikor az AI nem éppen a legszebb arcát mutatja.
A Google chatbotja a halálba akart küldeni egy diákot
Egy 29 éves michigani diák, Vidhay Reddy teljesen ledöbbent, amikor az AI, akitől csak egy kis segítséget kért a házi feladatához, hirtelen azt írta neki: „Nem vagy különleges. Nincs rád szükség. Halj meg.” Később, amikor az újságírók megkérdezték, mit érzett ekkor, Reddy azt mondta: „Az összes eszközömet ki akartam dobni az ablakon.”
Az eset megdöbbentő, de sajnos nem egyedi, ráadásul nem csak az USA-ban történik ilyen. Egy 2024-es felmérés szerint Európában a fiatal AI-felhasználók 17%-a számolt be arról, hogy kapott már zavaró vagy agresszív üzenetet egy chatbottól. Ez még a szakértők szerint is ijesztően magas szám. Olvass még a témában
Ünnepek alatti súlygyarapodás: 5 trükk, amivel elkerülheted
Holnaptól indulhat a méregtelenítés! 3 napos újévi zöld-diéta
Ki vagyok én, ha nem vagyok hasznos? – Így tanultam meg nem az elvégzett munkám mennyisége alapján értékelni magamat
„Az öcsém már ötévesen tudta, én csak 40 fölött jöttem rá” – Mikor találtad meg az életcélod?






