A szem(öldök) a lélek tükre

A szem(öldök) a lélek tükre

Címlap / Fókuszban / A szem(öldök) a lélek tükre

A szemekben megcsillanó fény a lélek ragyogó víztükre. Igen ám, de a szemeket átölelő szemöldökök is figyelemre, sőt formázásra méltóak. Sokan megfeledkeznek arról, hogy az ideális, testhez illő forma egyik kulcsa az arcszerkezet. Vagyis az arc sajátosságai nélkül esélytelen olyan végeredményre jutni, ami előnyös, ami vonzza az elismerő tekinteteket, és ami kihangsúlyozza az arcformában rejtőző szépséget. (x)

Hogy is van ez?

A sikeres, szép szemöldökformázás nem ördögien bonyolult feladat, ugyanakkor kétségtelenül odafigyelést igényel. Az arc sajátosságai feltérképezést követelnek, mert ezek ismeretében készülhet el az a szemöldökforma, ami a legteljesebb hatást biztosítja. Vagyis nem túlzás azt állítani, hogy ahány arcforma, annyi szokás. Mert ahogy nincs két egyforma tekintet, úgy az arcszerkezet milyensége is egyénenként eltérő. Ezért sem célszerű trendekben gondolkodni, pontosabban jó ötlet utánanézni mi a divatos jelenleg ezen a területen, viszont a megszerzett információk mindig személyre szabást igényelnek. Így érhető el az a végeredmény, amire titkon mindenki vágyik.

Íme, néhány aranyat érő gyakorlati tanács!

Az ovális arcforma jellegzetessége, hogy az arc az áll irányába kecsesen ívelt, a homlok kicsit szélesebb, míg az arccsont csak mérsékelten domborodik ki a környezetéből. A hosszúkás arcnál ehhez képest az arc egyenesen halad az áll irányába, így az áll és a homlok távolsága jelentősnek mondható, míg többnyire az állkapocs dominánsabb megjelenésű, mint a homlokcsont. A kerek arc tipikus jellemzője, hogy az arc szélte-hossza nagyjából egyenlő, a legszélesebb pont az arccsont. A szögletes arcnál a homlok, az arccsont, és az állkapocs körülbelül megegyező szélességű, ugyanakkor az állkapocs szögletes, csontos. A szív alakú arcnál az arc elkeskenyedik az áll irányába, a homlok pedig kifejezetten hangsúlyos, míg az áll hegyesen végződik. A gyémántformánál az arc csontos, szögletes, a legszélesebb rész a halánték környéke.

Ezek után már csak az a kérdés, hogy mi a cél, amikor a csipesz a kezedbe kerül? Először is a legfontosabb feladat megállapítani, hogy melyik arctípus a tiéd. Aztán következő lépésben jöhetnek az alábbi jótanácsok:

  • Az ovális arc formáját érdemes megtartani, ezért a lágy vonalú, kevésbé ívelt szemöldökforma nevezhető ideálisnak.
  • A hosszúkás arcnál a hosszúság optikai csökkentése jó irány, amihez a lapos, minimálisan ívelt szemöldök járulhat hozzá.
  • Kerekded arcnál az arc hosszúságának fokozása kifizetődő taktika, így a megnyújtást a magas, ívelt szemöldök támogathatja a legnagyobb mértékben.
  • Szögletes arcnál a markáns vonalak lágyítását a szögletes szemöldökfazon borítékolhatja.
  • A szív alaknál a hegyes áll, valamint az erős homlok kiegyensúlyozására egy laposabb vonalú, ívelt szemöldök nagyszerű kiindulási pont, ami addig vastagítható, míg létre nem jön a kívánt hatást.
  • Gyémántarcúaknak a lágyan ívelt, nem szögletes, ám hosszú szemöldökforma a befutó, így ugyanis az arc kiszögelléseinek lágyítása épp úgy megvalósulhat, mint a legszélesebb rész keskenyítése.

VIDEO Közvetlen járat Budapestről: ezekkel a látnivalókkal csábít Tirana

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!