Green Day – American Idiot
A 2000-es évek közepén nem volt kamasz, aki ne kiabálta volna teljes szívből, hogy „Don’t wanna be an American idiot!”. Akkoriban a politikai üzenetet nem biztos, hogy mindenki értette, de az energia, a zúzás, a punkos lendület mindenkit magával ragadott.
Kispál és a Borz – Ha az életben
Nem maradhat ki a magyar vonal sem. A Kispál mindig kicsit más volt: költői szövegekkel, melankolikus hangulatokkal, mégis fülbemászó dalokkal. A Ha az életben sokunknak volt a „gimis szerelmes szám”, amit titokban másolt CD-ről hallgattunk, és közben nagyokat sóhajtoztunk a padban. Így tettem én is, ha nem tettem volna, ki tudja, talán fel sem vesznek később a bölcsészkarra, aminek ki nem mondott előfeltétele volt, hogy az ember Kispál-rajongó legyen.






