Természetes gyógymódok a téli betegségekre

Természetes gyógymódok a téli betegségekre

Címlap / Életmód / Egészség / Természetes gyógymódok a téli betegségekre

A téli idő beköszöntével, egyre jobban elszaporodnak rajtunk a különböző hideg okozta betegségek.

Ilyenkor nem szokatlan dolog, ha valaki napokat vagy esetleg heteket is otthon kényszerül tölteni, az ágyhoz kötve. Mivel a tartós hideg eléggé legyengíti a szerevezetünket, és az immunrendszerünket, ezért legtöbbször erős vénykötles gyógyszerekre van szükségünk, a teljes gyógyulás érdekében. Manapság, sokan ellenzik a mesterségesen gyártott gyógyszereket.

Egyre elterjedebb az a szóbeszéd, miszerint mindegyiknek van valami mellékhatása még akkor is, ha nyíltan nem okoz problémát. Elraktározódnak a gyomorban, és más egyéb szervekben, mint például a vesében vagy a májban, amit aztán a szervezet csak nagyon sokára, vagy egyáltalán nem tud lebontani, mivel olyan járulékos anyagokat is tartalmaz. Ez a későbbiekben pedig akár problémához is vezethet. Nagyanyáink idejében, még nem használtak gyógyszereket. Ők a különböző praktikák és a természet erejében bíztak. Ezek a módszerek garantáltan hatásosak és veszélytelenek voltak.

Utána jártunk kicsit a különböző természetes gyógyítási formáknak. Ha megfogadod házi praktikáinkat, te is könnyedén és biztonsággal megszabadulhatsz a kínzó problémáktól! Következzen pár tipp, az öt legelterjedtebb hideg okozta betegségre!

Torokfájás

Igyál kakukkfű teát! Napi 3 csésze nem csak hogy segít a gyógyulásban, de a fájdalmas nyelést és a szúrós érzetet is elmulasztja.

Kiváló természetes gyógymód még a torokfájás ellen, a papsajt. Még ma is gyakorta előfordul, sok háztájon, ez a kis vadon élő növény. Aprítsd össze, szárastól, levelestől, nyugodtan mehet bele az egész növény, majd áztasd be 1 l hideg vízben! És hagyd állni kb. 8 órát. Azért fontos a hideg víz, mert csak így maradnak meg benne a hasznos összetevők. Másnap leszűrjük, majd kortyolva fogyasztható, a nap bármely szakában.

Hatékony módszer lehet, ha bazsalikom, borsikafű, boróka, vagy cserszömörce oldattal öblögetünk! Ezeknek a növényeknek ugyanis, kiváló tisztító és fertőtlenítő hatásuk van, torokgyulladásra kötelező alkalmazni!

Nagymamáink egyik ősi bevált recepteje, a mézes tej. 1,5-2 dl tejbe egy kiskanál virágmézet tegyünk.Fontos, hogy ne forró, hanem langyos állapotában kortyolgatva igyuk meg. Egy nap, 2-3 bögre ital elfogyasztása ajánlott!

Fülfájás

Az egyik legősibb és leghatásosabb módszer a meleg, sós borogatás. Célszerű sópárnát választani, vagy roppant egyszerű módon házilag is készíthetünk. Legjobb, ha egy zoknit teletöltünk sóval, majd beletesszük egy edénybe, és a tűzhelyen melegítjük. Minél jobban átveszi a forróságot, természetesen annál hatékonyabb! Tartsd rajta a fájós füleden egészen addig, amíg kihül, majd utána újra melegítsd fel a sót! Egy alkalommal 2-3 újramelegítés ajánlott a biztos hatás érdekében!

Nagyon hatásos lehet még a fülfájós embernek a kövirózsa. Közismert tény, hogy remek tisztító hatással bír. A kövirózsa leveleit, paszírózzuk össze, hogy pépes állagot kapjunk, majd pár csepp levét, cseppentsük bele a fájós fülbe! Ügyeljünk arra, hogy közben oldalt tartsuk a fejünket, nehogy kifollyon! Aki nem tud rendes növényt beszerezni, annak nagy segítség lehet, hogy különböző természetgyógyász boltokban, már üveg formájában is kaphatunk kövirózsa cseppet!

Amennyiben erős szúró fájdalmat érzünk fülünkben, jó megoldás lehet a fülgyertya is. Most már a kereskedelemben is könnyen hozzá lehet jutni, nem kell magunknak otthon elkészíteni. Egyébként nagyon egyszerű megoldás. A fülgyertya méhviaszból készül, 100% természetes alapanyagával hozzájárul a fájdalom csökkenéséhez, és tisztítja a fület. A meleg levegő áramlása ugyanis, kedvezően hat a hallójáratainkra.

Nagyszüleink idejében az is jól bevált módszernek számított a fülfájás ellen, ha frissen reszelt hagyma levéből csöpögtettünk 2-3 cseppet közvetlenül a fülbe.

Talán hihetetlennek hangzik, de sokan esküdnek rá, hogy bizony az anyatej is hatásas lehet a fülfájásra! Amennyiben fiatal anyuka vagy, vagy van a környezetdebe bárki aki szoptat, kérj tőle kölcsön egy kis adag tejet. Ugyanúgy pár csepp a fülbe, és máris elfelejtheted a fülfájást! Hatása a kövirózsáéhoz hasonló, annyi különbséggel, hogy az anyatej még hatékonyabb! Nem beszélve arról, hogy az anyatej, a legerősebb immunerősítő!

Régi bevált trükk még az is, hogy egy fültisztítót vagy vattát, egy kis alkoholba mártasz, és úgy tisztítod ki vele a füled! Állítólag ez is hatásos és elmulasztja a fájdalmat!

Fogfájás

A kamilla tea csodákra képes! Főzz le frissen egy adagot, és többször öblögess vele! Még hatékonyabb eredményt érhetsz el, ha 2-3 percig a szádban tartod, és ezt a mozdulatot ismétled meg párszor!

Hatékony lehet, ha a fülfájáshoz hasonlóan, itt is a segítségére bízod magad! A módszer ugyanaz! Melegíts sópárnát, és tedd a fájós fogadra! Legjobb ha éjszakára is a fogad közelében tartod!

Próbáld ki a pálinkával való öblögetést! Hihetetlenül eredményes! Aki nem szerti a pálinka ízét, az kicsit nehezen fog ráfanyalodni, de hidd el, az egyik legbiztosabb tipp a fogfájás ellen!

Használj olyan terméket, ami propoliszt tartalmaz! Akár alkoholos oldat, akár méz formájában. A propolisz egy méhészeti termék, melynek fájdalomcsillapító, gyulladáscsökkentő, fertőtlenítő és baktériumölő hatása van. Csöppentsünk egy kicsit a szájüregünkbe vagy közvetlenül a fájos fog ínyrészére, és hamarosan elmúlik a probléma.

Ha natúr szegfüszeget rágcsálsz, az is csodákra lehet képes a fogfájással szemben! Az íze nem lesz túl kellemes, de hidd el meghozza az eredményt!

Vegyél tönkölypelyva-párnát! Rendkívüli találmány! Hasonlóan a propoliszhoz, fájdalom és gyulladáscsökkentő hatással bír, szinte minden területen hatékony! Tartsd a fogadon az éjjel, feküdj úgy, hogy a fájós fogad legyen a párnán, és rövid időn belül leszámolhatsz a makacs fogaddal!

Szemgyulladás

A különböző szemgyulladásos betegségek ellen, főleg a kötőhártya gyulladásra, két kiváló gyógynövény létezik, aminek mindeféle változata nyugodtan alkalmazható. Az egyik a kamilla, a másik a cickafarkfű. Ezek akár borogatásként, akár kenőcsként segítenek a gyors és biztos fájdalomcsillapításban. 0.5 l forrásban lévő vízhez, tegyünk egy kis maréknyi növényt, ebből főzzük le az oldatot. Kiváló gyulladáscsökkentő hatása mellett, a cickafarkfű például, remek vérzéscskkentő és sebgyógyító hatással is büszkélkedhet.

Jó megoldás lehet még, amennyiben kamillával inhalálunk, vagyis gőzölünk. 3 ek. Kamilla virágot tegyünk a forró vízbe, hajoljunk az edény fölé, takarjuk le magunkat egy törölközővel, és lassan, mélyen lélegezzük be a párát, 10 percen keresztül! Gyulladás csökkentő hatása mellett, kiváló a különböző vírusos és légúti megbetegedésekre is!

Fejfájás

Igyunk a következő gyógyteák valamelyikéből: levendula, citromfű, borsmenta, rozmaring, majoranna. Eezeknek a teáknak görcsoldó, nyugató, fájdalomcsillapító hatásuk vanm! Szinte kivétel nélkül mind oldja a fejfájást!

Hasonlóan jó módszer lehet, ha ugyanezen növényekből készült illóolajat használunk! Ezt belélegezve, ugyanazt a hatást érhetjük el mint a teákkal.

Jól alkalmazható tipp még az is, ha hideg-meleg vizes váltott lábfürdőt veszünk. Ugyanis, meleg hatására tágulnak az erek, így felmegy a vérnyomás, ami sokban hozzájárul a fejfájás gyorsabb csillapodásához.

Amenyiben forró mézes, zöld vagy fekete teát iszunk, ugyanilyen eredményt érhetünk el! A magasabb koffeintartalmú italok is bátran választhatók a fejfájás idején, de vigyázzunk a mértékkel, nehogy túlzásba vigyük!
 

VIDEO Közvetlen járat Budapestről: ezekkel a látnivalókkal csábít Tirana

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!