Brokkolicsíra
Kalcium- és magnéziumtartalma nagyban hozzájárul az immunrendszerünk erősítéséhez, ezért téli megfázások idején kiváló étel lehet. Jó hatással van a hormonháztartás működésére is, valamint rákmegelőző hatása is közismert.
Búzacsíra
A búzacsíra igazi vitaminbomba lehet, amire nagy szüksége van szervezetünknek a hideg időjárás során könnyen elkapható fertőzések, megbetegedésekkel szemben. Kimagasló arányban tartalmaz A- és C-vitamint, ásványi anyagok közül pedig főleg ként, foszfort, nátriumot és vasat.
Kiváló baktériumölő, gyógyítja a hurutos megbetegedéseket, helyreállítja a vérnyomást és erősíti az idegrendszert. Gátolja a rákos sejtek életben maradását, nem utolsó sorban pedig kiváló potencianövelő.
Lucernacsíra
Érrendszeri betegségek ellen nagyon hatékony, megakadályozza a koleszterin lerakódását az érfalakra, normalizálja a vérnyomást és megelőzi a vérrögök kialakulását. Kifejezetten ajánlott vastagbélgyulladásban szenvedők részére, valamint a mellrák megelőzésében is nagyon hatékony.
Medvehagyma-csíra
Hatásos lehet ízületi gyulladások esetén, vagy bármilyen mozgásszervi panasz gyógyításában, a reumára is hatékonyan alkalmazható. Merevedési problémákra is hatásos.
Napraforgócsíra
A napraforgócsírát ajánlják tüdőproblémákra, köhögésekre vagy veseproblémára, de a bélflóra egészséges működését is elősegíti.
Retekcsíra
Tisztítja a májat, és akár a vesekövek eltávolításában is a hasznunkra lehetnek. Gyógyítja a homlok- és orrüreg gyulladását, sőt az asztmára is jó hatással van.
Szójababcsíra
Ezen kívül segít a méregtelenítésben, így a tavaszi kúráknak is javasolt, hogy az eleme legyen. A keringésre is jótékony hatással van, mivel csökkenti a vérnyomást.
Vöröshagymacsíra
Alapvető sejtnövekedést segítő anyagokat tartalmaz, ezért minden betegség, vagy akár gyengeség esetén hasznos a fogyasztása, illetve akkor, ha fiatalságunk, fittségünk megőrzése a cél.
Segíti az érfalak egészséges állapotának megőrzését, biztosítja a máj egészségét, és nem utolsó sorban kiváló természetes antibiotikum, amely megvédi a szervezetet a fertőzésekkel szemben.
Vöröskáposzta-csíra
A vöröskáposzta csírája rendkívül gazdag olyan hasznos vitaminokban, mint az A-, B6- és C-vitamin, valamint olyan, a szervezet számára nélkülözhetetlen ásványi anyagokban, mint a kálium,kalcium,kén, klorofil, jód és vas.
Tisztítja a vérrendszert, egészségesen tartja az érfalakat, erősíti a csontokat, a fogakat, nem utolsó sorban pedig jót tesz a bőr egészségének, szépségének is.
Zellercsíra
A zellercsíra fogyasztásával biztosítjuk szervezetünk számára a rendszeres vitaminellátást. Erősíthetjük vele továbbá az immunrendszerünket, hozzájárulhatunk a vesék egészséges működéséhez, és egyes emésztési rendellenességeket is orvosolhatunk.
A zellercsíra emellett segít visszaállítani a szervezet sav-lúg egyensúlyát, ezzel pedig számtalan betegség kialakulását akadályozza meg.
Csíramix
Ha konkrét betegségünk van, akkor érdemes az arra éppen ajánlott csírákat beszerezni és beiktatni azt a mindennapi étkezésünkbe.
Ha azonban nem egy konkrét probléma megoldása a cél, hanem az általános egészségünk megőrzése, akkor a legjobb, ha keverjük ezeket. Fogyasszunk minden nap vagy minden héten más-más csírát, vagy akár keverjük össze őket. Szervezetünk hálás lesz érte!
Még nem szólt hozzá senki. Legyél te az első!