8 szívbarát innivaló

8 szívbarát innivaló

Címlap / Életmód / Táplálkozás / 8 szívbarát innivaló

„A folyadékbevitel nagyon fontos” – mondogatják az életmód-tanácsadók. Igazuk van, hiszen a szervezeted megfelelő működéséhez naponta legalább két litert kell innod. Koránt sem mindegy azonban, hogy mit. Léteznek olyan frissítők, amelyekkel például a szívbetegségeket tudod megelőzni!

Víz

A létező legideálisabb üdítő. Nulla kalória, 100% hidratálás! Ha nem csúszik le könnyen a napi nyolc pohár, néhány citrom-, lime- vagy uborkaszelettel teheted finomabbá.

Amennyiben eleve ízesített változatokra hajtasz a boltban, mindig ellenőrizd a tápértékeket, mert kellemetlen meglepetést okozhatnak cukortartalom terén!

Tej

Az alacsony (1,5% vagy alacsonyabb) zsírtartalmú tehén- vagy szójatej a folyadékpótlás mellett jelentős kalciumforrás.

Reggelente hajts le egy pohárral az egészségedért!

Gyümölcslé

Kizárólag 100%-os változatot válassz, amely hozzáadott cukor nélkül készült!

Egyes diéták ezt is feketelistára teszik a szénhidrát-tartalom miatt, ám napi egy pohár kifejezetten egészséges a vitaminok és az ásványi anyagok révén.

Léteznek olyan termékek, amelyek növelt mennyiségű növényi szterolok révén segítenek csökkenteni a koleszterinszintet és a gyulladások mértékét.

Galagonya tea

A szív- és érrendszeri megbetegedések, az agyvérzés és bizonyos rákfajták kockázatát egyaránt csökkenti.

Egy 2001-es kutatás szerint a naponta legalább 3 dl-t fogyasztók körében 11%-kal alacsonyabb volt a szívroham bekövetkezésének esélye.

Sportitalok

Amennyiben rendszeres, megerőltető fizikai tevékenységet végzel – például hetente többször is háromnegyed óránál többet edzel – bátran nyúlj a sportitalokhoz!

Ezek az elektrolit-háztartás helyreállításában is segítenek. Bár nem olyan táplálóak, mint a gyümölcslé vagy a tej, sokkal jobbak az egyszerű, cukros üdítőknél. Rögtön mozgás után fogyaszd őket!

Kávé

Ha nem öntöd tele tejjel és cukorral, naponta maximum 2 csészényi jót tesz a szívednek.

A kapucsínó, a latte és társaik sajnos valóságos szénhidrát- és kalóriabombának számítanak, a legjobb tehát, ha az egyszerű feketére voksolsz. Egészségtudatos életmód esetén érdemes kipróbálnod az úgynevezett zöld kávét.

Alkohol

Talán meglep, hogy a szesz is fölbukkan a listán, de heti 3-4 pohár vörösbor valóban csökkenti a szív- és érrendszeri betegségek kialakulásának kockázatát.

A rövidektől viszont mindenképpen érdemes tartózkodnod, mert az emésztőrendszered terhelése mellett károsítják az agy-, illetve az idegsejteket.

Savanyúság

A kereskedelmi forgalomban vásárolt savanyúságok leve tele lehet tartósítószerrel, a házi készítésűek azonban rengeteg ásványi anyagot és antioxidánst tartalmazhatnak. A cékla és a savanyú káposzta levének egyenesen rákmegelőző hatást tulajdonítanak, de a benne található antioxidánsok a vérkeringésnek bizonyítottan jót tesznek.

A megfelelő mennyiségű és minőségű folyadékbevitel pozitív következményeire nem kell éveket várnod. Egy-két napos megfontolt fogyasztás után energikusabbnak érzed majd magad, és észreveszed, hogy szépül a bőröd, a körmöd és a hajad.

A méreganyagok könnyebben távoznak a szervezetedből, így emésztőrendszeri panaszaid – például a hasi diszkomfort-érzet, a gyomorégés vagy a puffadás – szinte azonnal mérséklődnek. Jól hangzik, ugye?

VIDEO 10 ecset, ami nélkül lehet sminkelni, de nem érdemes

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!