Biztosan veled is előfordult már, hogy amikor valami elintéznivalód lett volna, azt vetted észre magadon, hogy hirtelen minden más jobban felkelti az érdeklődésedet, és végül addig halogatod az adott feladatot, amíg a pótcselekvéseiddel az egész napot sikerül kitölteni és haszontalanná tenni. Cikkünkben összegyűjtöttük az elkalandozások leggyakoribb eseteit, amelyeket kiiktatva lényegesen hatékonyabbak tudnánk lenni, legyen szó tanulásról vagy munkáról.
VIDEO Év végi fejlődés horoszkóp: ez az, amit még idén kell megfejlődnöd
1/5 Tévé ON, munka OFF
Nos, a leginkább hasznos tanács mindenki számára: ilyenkor semmi esetben sem szabad a televíziót bekapcsolni!
A Paprika Tv különböző (amúgy nagyon szórakoztató!) műsoraitól kezdve, az Animal Planetes állatmentős videókon át ilyenkor hirtelen minden nagyon érdekessé válik.
A legrosszabb, hogy ilyen esetekben az ember olyan sorozatok felett is elmélázgat, amelyek elől normális esetben nagyon sebesen elmenekülne. E szenvedési kategória alá sorolható a pihentetésképpen betett, 20 perces sorozatrész is. Úgyis több lesz belőle!
Biztosan a te fejedben is megfordult már a gondolat, hogy bárcsak soha senki ne találta volna fel a Facebookot… A pótcselekvések 21. századi éllovasa a “facebookozgatás“.
Ismerősök, akiknek a kutyája sosem érdekelt, 10 éve nem látott osztálytárs nyaralós képei, vagy éppen eljegyzési fotói, vicces oldalakon való szörfölgetés, ilyenkor tulajdonképpen minden mindegy, bármit megnéz az ember.
A legbosszantóbb az egészben, hogy az ilyenkor pocsékba ment órát az ember soha nem kapja vissza az életében, és mindig arra gondol, hogy ennyi erővel egy jó könyvbe, vagy egy filmbe is belekezdhetett volna. Bárcsak így lenne!
A tévén és a számítógépen kívüli harmadik időgyilkos fegyver nem más, mint a telefon. Ráadásul egyre több ember tud már magának vásárolni olyan kedvező díjcsomagot, amivel szinte ingyen hívja a másikat.
Nem gondoltam volna, hogy ezt mondom, de talán ez az egyik legsúlyosabb béklyó! Hiszen amikor az embernek nincs kedve bekapcsolni a tévét vagy a számítógépet, akkor bizony a telefon után nyúl.
Legtöbbször nem azzal a tervvel hívjuk fel bármelyik barátunkat vagy barátnőnket, hogy most egy óráig telefonálni fogunk, de sajnos ez mégis gyakran előfordul. Egy szóval: a telefont is ki kell iktatni!
Végső kétségbeesésben az ember gyakran vágyik egy-két biztató szóra. Ilyenkor ahhoz fordul, aki ott van a közelben: egy lakótárshoz, vagy valamelyik családtagjához.
A sajnálatos tény azonban az, hogy általában a másik félnek vagy dolga van, és olyankor nem szívesen elegyedik veled társalgásba, vagy ő még jobban szenved, és akkor te kényszerülsz menekvésre. A dolog végösszegzése: ez sem javasolt.
Régi bevett szokás ilyenkor kicsit „kiszellőztetni a fejünket”. Ez azonban a legjobb módja annak, hogy tényleges fizikai távolságba kerüljünk mindattól, amit el kéne végeznünk.
Azonban végső soron ennek az akciónak csupán az lesz az eredménye, hogy az ember elfáradva, és a sétálgatás miatt a szabadság édes szellőjébe beleszagolva, szomorúan tér vissza helyére.
A pótcselekvésekkel való leszámolás titka valószínűleg a nagy önfegyelem és a következetesség lehet, hiszen valljuk be: az összes zavaró tényezőt elég nehezen tudnánk kiiktatni, kivéve, ha talán egy lakatlan szigeten élnénk.