7 önpusztító dolog, amit a Facebookon művelhetsz

7 önpusztító dolog, amit a Facebookon művelhetsz

Címlap / Életmód / Egészség / 7 önpusztító dolog, amit a Facebookon művelhetsz

Miközben a Facebook hozzájárulhat ahhoz, hogy könnyebben tartsd a kapcsolatot a számodra fontosakkal, akár árthat is a közérzetednek, ha nem megfelelően használod. Rendszeres látogatóként előfordulhat, hogy olyan önpusztító magatartásformákat követsz a közösségi portálokon, amelyeknek a természetéről nem is tudsz…

Az exed képeit és régi üzeneteit böngészed

A facebookos albumoknak és az elmentett üzeneteknek köszönhetően bármikor felgöngyölítheted akár az egész kapcsolatotok fonalát, s újra átélheted a bizsergést, ami egykoron megvolt köztetek.

Utána viszont keserves landolás következik a valóság rideg talaján, amikor tudatosul benned: mindez már nem a jelened része, úgyhogy megint sikerült fölöslegesen időt pazarolnod a semmire.

Az exed új párja után kémkedsz

Most biztos felszisszentél, hogy hé, azért a kémkedés elég erős szó.

Nézzük csak: te minek neveznéd azt, amikor valaki merő kíváncsiságból néz rá újra és újra a profilodra, mindezt pedig nyilvánvalóan nem a puszta érdeklődés szándékával? 

Nos, ez a kutatás bizonyítja, hogy az említett magatartás hátráltatja a szakítás utáni érzelmi felépülést és a személyiségfejlődést. Megéri?

Számolod, hány szülinapi köszöntés virít a faladon

Ha idén tizenöttel kevesebben írtak a faladra, mint tavaly, bizonyára sokkal rosszabb ember lettél, és el kell gondolkodnod rajta, hol rontottad el az életed. 

Elhisszük, hogy jólesnek neked az ünnepi üdvözletek, ám ha nem tudod magadat kellőképpen függetleníteni a számuktól, akár rá is nyomhatják a bélyegüket az év egyik legjelesebb napjára. Régen rossz egyébként, ha ilyen külső mércével akarod magadat mérni…

Megbotránkozol a régi kiírásaidon

Nem túl felemelő pillanat szembesülni vele, hogy milyen magasröptű dolgokat osztottál meg mondjuk 2009-ben. Nyugi, nem vagy egyedül: szinte nincs is olyan felhasználó, aki sosem esett volna az „oversharing”, azaz a túlzott információáradat csapdájába. 

Semmi értelme szégyenkezned az akkori megnyilvánulásaid miatt, hiszen az olyan, mintha szégyellnéd az egykori önmagad!

Olyan fotókat nézegetsz, amin a barátaid nélküled pózolnak

A hírfolyam kegyetlenül az orrod alá dörgöli, hogy a barátaid és a kollégáid mit csinálnak együtt, amikor te nem vagy ott.

Akármi is legyen az oka annak, hogy kimaradtál a buliból, semmiképpen sem érdemes végignézned az egész albumot a mókázásukról vagy a fontos eseményről, és azt kérdezgetni magadtól, hogy miért ver így a sors.
Ne feledd: akár egy gombnyomással elrejtheted a szemed elől az ilyeneket!

Olyankor posztolsz, amikor nagyon nem kéne

„Félóra múlva műtenek! Drukkoljatok, gyerekek!” – írta ki egy ismerősöm nemrégiben, amihez képest elenyészően ciki az állásinterjú vagy vizsga közbeni kiírás.

Alapvető dolog, hogy semmiképpen ne posztolj olyat, amire a többiek csak egyféle reakciót adhatnak („jaj, drukkolunk!”), esetleg semmilyet. Jelöld ki a magánszférád határait, és ne ossz meg mindent ész nélkül! Persze, privát üzenetet akkor írhatsz, amikor csak jólesik.

Szomorú kiírás, amivel figyelemre vadászol

Ha szomorú vagy, akkor az vagy. Legyünk őszinték: mindenkinek kijut egy-egy mélypont néha. A Facebook pedig nem arról szól, hogy a távolabbi ismerőseidre is rásózd a nyomorodat. 

Arról nem is beszélve, hogy ha tényleg bajban vagy, akkor inkább személyes találkozóra vagy legalább egy tartalmas telefonálásra lenne szükséged egy szeretteddel, nem pedig félidegenek szánakozására.

VIDEO Ők a legkedvesebb és egyben legszebb csillagjegyek

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!