Nem a külcsínért kell fittnek lennünk
Pedig a fittségre elsősorban nem azért kellene törekednünk, hogy felhívjuk az ellenkező nem figyelmét, vagy hogy puszta kézzel fel tudjuk húzni magunkat a rúdra akár százszor is.
Azért legyünk fittek (és nem vékonyak, soványak), hogy a testünket a lehető legjobb formába hozzuk, és egészségesek, erősek maradjunk addig, amíg csak lehet.
Így talán öregkorunkra nem úgy fogunk kinézni, mint akit a szőlőszemek mellé tettek aszalódni, és el tudunk menni majd az unokákkal akár túrázni is, ha úgy tetszik – mert vigyáztunk a testünkre és a szervezetünkre, és nem sokkoltuk azzal, hogy az apatest most úgyis divat, elengedhetjük magunkat, és kedvünkre hanyagolhatjuk el azt az izom- és szervegyüttest, ami lehetővé teszi, hogy a világban létezzünk. Olvass még a témában






