A menyasszonyi cipőben pénz? 10 meglepő esküvői szokás a világban

A menyasszonyi cipőben pénz? 10 meglepő esküvői szokás a világban

Címlap / Szerelem / Esküvő / A menyasszonyi cipőben pénz? 10 meglepő esküvői szokás a világban / 2. oldal

Bárhol legyen is egy esküvő, a lényeg mindig ugyanaz: a fiatal pár boldogsága, az anyagi és egészségbeli jólét, valamint az, hogy a gyermekáldás is biztosítva legyen. Ezek a világon mindenhol ugyanolyan fontosak, de hogy mégis milyen szokásokkal és babonákkal próbálják ezeket elérni, az országonként más és más.

Svéd menyasszonycipők

Svédországban mára már alig ismert, de régen nagyon elterjedt szokás volt, hogy a menyasszony a cipőjét nem köti meg, mert ezzel biztosítja be magát, hogy könnyebb és biztonságosabb szülése legyen. Igaz, manapság már kevesebb a kötős menyasszonyi cipő, mégis gyakran emlegetik ezt a szokást az esküvők előtt.

Az a szokás azonban máig él, hogy a menyasszony jobb cipőjébe az apja, a balba pedig az anyja tesz pénzt, hogy ezzel is azt sugallva, hogy a menyasszony soha nem maradhat pénz nélkül az új életében sem. Régebben ez a szokás arany és ezüstérmékkel kezdődött, mára pedig inkább papírpénzzel védik a menyasszony anyagi biztonságát.

Babonás kínaiak

A kínaiak közismerten fontosnak tartják a számok, színek és egyes szavak jelentését és mindegyikhez rendelnek valamilyen szerepet.

Mivel náluk a kék és a szürke szín nem hoz szerencsét, ezért ruhaválasztáshoz a jóval pozitívabb jelentéssel bíró sárgát, pirosat vagy fehéret részesítik előnyben.

Emellett a kínaiak szerint rossz jel a házasság jövőjére nézve, ha a pár között 3 vagy 6 év korkülönbség van, valamint ugyanígy kerülendőnek tartják az azonos nevűek házasságát akkor is, ha azok távolról sem rokonai egymásnak. A Sárkány jegyben született férfiakról pedig valószínűbbnek tartják, hogy elsőre fiúgyermeke születik.

Fülöp szigeteki éjjeli edény

A Fülöp szigeteken élők is számtalan esküvői szokást ápolnak. Azt tartják például, hogy ha a menyasszony az esküvői bevonuláskor rálép a vőlegény lábára, akkor a férjnek majd egy szava sem lehet az egész házasság alatt, bármilyen új szeszélye is támad a feleségének.

A filippinóknál az ajándék kibontásának nagy szerepe van: a menyasszonynak például meg kell ismételnie a nászéjszakán minden mondatot, amit az ajándékbontogatás közben is mondott. Az ajándékok között egyébként kifejezetten gyakori az éjjeli edény, mivel azt különösen erős, szerencsét hozó tárgynak tartják arrafelé.

Bermuda szigeteki cédrus

A Bermuda szigeteken egy nagyon szemléletes és szép szokást tartanak máig az ott élők. A menyasszonyi torta náluk szinte mindig gyümölcstorta, ami ráadásul több emeletes és szintenként különböző gyümölcsökből készül.

A torta tetejére azonban nem az ifjú pár marcipánfiguráját teszik, hanem egy igazi, élő kis cédrus fát. A fának vannak gyökerei is és a pozitív hatás kedvéért feltétlenül életben is kell maradnia. Növekedésével ugyanis azt jelképezi, ahogy az idő múlásával az ifjú pár szerelme is egyre nagyobb lesz.

Buddhisták

A buddhista vallásban a házasulandó pár nem tesz fogadalmat egymásnak. Hagyományaik között nincs jelen az Európában oly egyértelmű holtomiglan-holtodiglan. Ők tehát az esküvőn nem esküsznek, de ettől függetlenül még ugyanúgy megünneplik, mint mi: szép ruhába öltöznek, vendégeket hívnak, akiket bőségesen megvendégelnek.

VIDEO Halak csillagjegyűként ezekre számíthatsz párkapcsolatban a többi csillagjegytől

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!

Oldalak: 1 2

»