A hollywoodi filmek történetei, karakterei, párbeszédei és humora silánynak tűnnek a régi magyar filmekhez, vígjátékokhoz mérve. Lehetne napestig sorolni a remek színésznők – komikák -, színészek névsorát: Latabár Kálmán, Mály Gerő, Gózon Gyula, Kiss Manyi, Psota Irén, Turai Ida. A régi filmek előnyei közé tartozik, hogy a színészi játék, a karakterek teljes egészében pótolják a hiányosságokat, úgymint, hogy a filmek hangja recseg, és a kép fekete-fehér. A legjobb kikapcsolódási forma, egy vasárnap délutánra.
Mici néni két élete
A film 1962-ben készült. A szereposztás igen parádés: Kiss Manyi, Páger Antal, Mezei Mária, Fónai Márta, hogy csak néhány nevet említsek. A történet egy idős színésznőről szól, aki azzal tölti ki az életét, hogy halálos betegnek tetteti magát – már a sublótot is odaígérte a szomszédasszonynak, ha meghal.
Valójában csak magányos. Ezért hirdetést ad fel: ápolásért cserébe kiadja az egyik szobát, egy házaspárnak. Ám közbeszól a szerelem – Páger Antal személyében -, és a fiatal pár születendő gyereke…
Butaságom története
Egy fiatal lány színésznő akar lenni, ám elutasítják a felvételin. Megkeresi hát a színészt, aki tehetségtelennek minősítette. Azt ugyan nem sikerült elérnie a lánynak, hogy megváltozzon a férfi véleménye, de azt igen, hogy feleségül vegye őt.
A történet a szerelemről, egy házasság pillanatairól, és arról szól, hogy pár évvel később megvalósul a lány álma: színésznő lesz, és főszerepet fog játszani. A szereposztás is igen jó, Rutkay Éva, Kiss Manyi, Básti Lajos is játszik a filmben.
Rangon alul
A film 1960-ban játszódik, és remek korrajz. Egy fiatal pár körül, illetve inkább egy fiatal lány férjhez adása körül kavarognak az események. A szenvedélyes lóversenyrajongó nagynéni azt írta az amerikai rokonnak, hogy férjhez adták Zsuzsát.
Míg a család jó egzisztenciával rendelkező alibi férjet keres a lánynak, addig a szerelem önálló életre kel: a lány az Operában megismerkedik egy hegesztővel. A filmben játszik Kiss Manyi, Sulyok Mária, Márkus László, Fónay Márta, Psota Irén.
Állami Áruház – Turai Ida
1952-ben készült a film egy szerelmi történet köré épült, úgy, hogy a népet próbálta nevelni az aktuális politikai helyzetnek megfelelően. A munkához való hozzáállásról, az akkori kulturálódási, szórakozási lehetőségről is körképet mutat. A kiváló dolgozó Feri új munkakörében a vásárlók etikus kiszolgálását tartja szem előtt.
Emiatt összetűzésbe kerül majdnem mindenkivel, köztük azzal a lánnyal is, akibe beleszeret… A bájos film szereplői között ott van Gábor Miklós, Latabár Kálmán, Turay Ida, Feleki Kamill.
A hölgy egy kissé bogaras
Egy fiatal, 18 éves lány, Takács Klára, munkanélküli. Albérletben lakik, és egy fillérje sincs. Az albérletben, ahol lakik, az előző lakó ott hagyta ajánló levelét, mely a Tormássy művek vezérigazgatójának szól. A lány – élelmesen – jelentkezik az állásra. Ám az ajánló levélben az áll, hogy a ,,hölgy kissé bogaras”. Emiatt nem kapja meg az ajánló levélben megcélzott állást, viszont gépíró kisasszonyként alkalmazzák.
A humor forrása az, hogy a munkahelyen összekeverik őt azzal a hölggyel, aki előtt lakott az albérletben és az őrültek házába került… A főszereplő Tolnay Klári, a filmben szerepel még Gózon Gyula, Ráday Imre, a bolond lányt pedig Gobbi Hilda alakítja.
A régi filmek bája elvarázsolja az ember lelkét. Ezek azok a filmek, melyek elsődleges célja a szórakoztatás – attól függetlenül, hogy az aktuális társadalmi, politikai helyzetet is hűen tükrözi. A régi színészek zsenialitása abban rejlik, hogy vagy igen sokoldalúak, vagy az a szerepkört, melyet minden filmben alakítottak, tökélyre fejlesztették.