A koronavírus alatt biztosan nem tesz jót a közösségi média

A koronavírus alatt biztosan nem tesz jót a közösségi média

Címlap / Hírek / A koronavírus alatt biztosan nem tesz jót a közösségi média / 2. oldal

Évek óta megy a vita azon, hogy a közösségi média tulajdonképpen mennyire káros – vannak pro és kontra érvek bőven, de összességében általában az a konklúzió, hogy attól függ, mire használjuk. Egy friss kutatás szerint azonban a pandémia alatt kifejezetten káros lehet, ha túl sokat lógunk a közösségi oldalakon.

A szakértők megjegyezték, hogy tanácsos lehet közösségimédia-szüneteket tartani a járvány alatt, hogy az emberek ne rontsák a már egyébként is törékeny mentális egészségüket egy világjárvány idején.

A kutatók depresszióra, szorongásra és stresszre is megnézték a válaszadókat. Az eredmények pedig azt mutatták, hogy a csoport több mint fele küzdött legalább valamilyen szintű depresszióval. 20 százalékuknál már közepes vagy súlyos volt a helyzet.

Ötből négy ember alacsony szintű traumáról számolt be, 7 százaléknak pedig komoly traumás élményei voltak. Ötből négy ember ugyan nem súlyos, de nem is enyhe, hanem közepes, már problémákat okozó másodfokú traumát élt át a túlzott közösségimédia-használat miatt.

A mostani eredmények is azt igazolják tehát, amit a korábbiak a közösségi médiával kapcsolatban. Az azt használó személy, a szituáció és a külső körülmények határozzák meg, hogy mikor káros a közösségimédia-használat. Egy egyébként is stresszes helyzetben, egy világjárvány során az onnan ránk zúduló információ szorongást, depressziót válthat ki.

Érdemes kisebb-nagyobb szüneteket tartani, és csak nagyon ritkán tájékozódni ezekről a felületekről. Így a közösségimédia-használat nem ad hozzá még egy stressz-faktort az egyébként is mentálisan megterhelő járványügyi intézkedésekhez, a szociális izolációhoz és a folyamatos bizonytalansághoz.

Forrás

VIDEO Ők a legkedvesebb és egyben legszebb csillagjegyek

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!

Oldalak: 1 2

»