Az egészségügyi szakértők a koronavírus terjedésének megakadályozására adott tanácsukat kétszer olyan komolyan gondolják, mint elsőre hinnéd.
VIDEO Év végi fejlődés horoszkóp: ez az, amit még idén kell megfejlődnöd
Miközben a koronavírusos esetek száma globális szinten egyre nő, sokan dupla arcmaszkok mögött keresnek védelmet – ezt a lépést pedig a kutatók szerint egyre inkább az adatok is megtámogatják.
A kettős álarc nem mindenkinek szükséges. De vékony, vagy gyenge anyagú maszkok viselése esetében „ha több réteget kombinálnak, akkor elég magas hatékonyságot érhetnek el”, megakadályozva a vírusok kilépését és belépését a légutakba – mondta Linsey Marr, a Virginia Tech vírusátvitelének szakértője egy friss kommentárjában a maszkviseléssel kapcsolatban.
Egy évvel a Covid-19 járvány után a világ egészen másképp néz ki. Világszerte több mint 100 millió megerősített koronavírus-fertőzést dokumentáltak, több, mint 2 millióan haltak meg és millióknak vannak elhúzódó tüneteik a folyamatos gazdasági nehézségek, valamint a bezárt iskolák és vállalkozások okozta megpróbáltatások közepette is. A vírusnak új változatai jelentek meg, amelyek genetikai változásokat hordoznak, és úgy tűnik, hogy fokozzák az emberről emberre való terjedés képességét.
És bár több oltóanyag is zöld utat kapott, a koronavírus védőoltások gyártása sajnos viszonylag lassan halad, és arra vonatkozóan sem tud senki semmi biztosan mondani, hogy az oltás után mennyivel térhet vissza az élet a normális mederbe.
A számos, előre nem látható változás mellett is a kutatók a maszkviselés ajánlása mellett végig kitartottak. Az embereknek nem kell örökre maszkot viselniük, de még jó ideig a vásznaknak maradniuk kell, hogy védelmet nyújtsanak mind a maszk viselőjének, mint a körülötte lévőknek.
A cikk folytatódik, lapozz!