Minek örülne?
Fontos ezért, hogy ha vagyunk vele olyan viszonyban, akkor kérdezzük meg, hogy minek örülne. Ne szégyelljük elmondani, hogy mi tényleg egy értelmes dolgot szeretnénk adni neki, amivel nem csak letudjuk az ajándékozást, de ténylegesen örömet szerzünk neki. Valószínű, hogy már ezzel is kimutattuk a másik felé való figyelmünket, ami akár az ajándéknál is jobban eshet neki.
Ne tárgyat, élményt adj!
Ha programot adunk ajándékba, akkor lehetőleg két személyest adjunk, hogy tényleg élvezhesse az ajándékba kapott programot.
Vásárlási utalvány
Ha biztosra akarunk menni, akkor ajándékozzunk vásárlási utalványt. Ha még nem derült ki a másikról, akkor tudjuk meg, hogy melyik a kedvenc ruhaboltja, esetleg parfüm vagy cipő márkája, és vegyünk oda szóló ajándékutalványt.
Valószínűleg sokan jobban örülnek egy ilyen ajándéknak, mint egy láthatóan drága, de nekünk kevésbé tetsző ruhának vagy bármi másnak. Így megadjuk neki a választás élményét, de nem kényszerítjük rá a saját ízlésünket, ráadásul mi is nyugodtabbak leszünk, hiszen így biztosan azt választ majd, ami nagyon tetszik neki.
Csomagolás
Mostanában nagyon helyesen divat lett a természetvédelem, és ha jobban belegondolunk, akkor tényleg felesleges rengeteg papír felhasználásával becsomagolni egy egyébként is szép dobozban lévő ajándékot. Praktikus megoldás ha egy dekoratív papírdobozba csomagolsz, amit majd újra és újra fel lehet használni. Az egyszerű csomagolást leszedjük, majd kidobjuk, így igazán kevés funkciója lenne.
Összeghatár
Sok családban megszokott, hogy megállapodnak egy összeghatárban, és azon az értéken vesznek ajándékot egymásnak.
Nagyon jó szokás, ha minden családtag egyetért a megvalósításában, ugyanis így nem csak a logikátlan túlköltekezést ússzuk meg, de a karácsonyfa alatt sem érezzük kényelmetlenül magunkat, ha a másik jóval nagyobb értékű dolgot ajándékoz nekünk, mint amivel mi készültünk.
Még nem szólt hozzá senki. Legyél te az első!