Imposztor-szindróma – Miért nem hiszel a saját sikereidben?

Címlap / Életmód / Pénz és hivatás / Imposztor-szindróma – Miért nem hiszel a saját sikereidben?

Te is érezted már, hogy csak idő kérdése, és környezeted rájön: valójában nem is vagy annyira sikeres a munkádban, mint ahogyan azt mások gondolják és csupán a szerencsén múlott eddig, hogy nem buktál le? Nem vagy egyedül!

VIDEO Nyári horoszkóp: Mit hoznak idén nyáron a csillagok?

Ez az érzés manapság rendkívül gyakori jelenség a nők és a férfiak körében is. Sőt, a jelenségnek mára neve is van, úgy hívják, hogy imposztor-szindróma!

Mi is az az imposztor-szindróma?

Az imposztor-szindróma számtalan sikeres ember életét megkeseríti, többek között Kate Moss, Emma Watson és Tina Fey is gyakran találkozik ezzel a jelenséggel. Az imposztor-szindrómás nem hisz a saját sikereiben, érdemeit pedig csupán a vakszerencsének tulajdonítja, és retteg attól, hogy egy nap leleplezik. A kifejezést 1987-ben alkották meg Pauline Clance és Suzanne Imes klinikai pszichológusok, utalva ezzel arra, hogy nagyon sok tehetséges ember nem ismeri el saját teljesítményét és egyfajta csalónak hiszi önmagát.

Kiket érint?

Fontos, hogy az imposztor-szindróma nem egy mentális betegség, sokkal inkább egy olyan modern kori jelenség, mely azokat sújtja leginkább, akiknek a munkája időről-időre egy szubjektív közönség felülvizsgálata alá kerül. Ebbe a körbe tartoznak például azok, akik kreatív munkát folytatnak, írással, tervezéssel, előadó művészettel, esetleg marketinggel foglalkoznak.  Ezek a szakemberek folyamatos ellenőrzés alatt állnak, és csak akkor érzik értékesnek a munkájukat, ha pozitív visszajelzést kapnak a közönségtől.

Oldalak: 1 2 3 4

A cikk folytatódik, lapozz!

«Előző
1/4
Következő»
Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!