Elképesztő: így befolyásolják a horrorfilmek a bőrünk állapotát

Elképesztő: így befolyásolják a horrorfilmek a bőrünk állapotát

Címlap / Uncategorized @hu / Elképesztő: így befolyásolják a horrorfilmek a bőrünk állapotát

Te is szeretsz ijesztő horrorfilmeket nézni esténként? Akkor egy új tanulmány eredménye biztosan még jobban meg fog döbbenteni, ugyanis arra az eredményre jutott, hogy a horrorfilmek bizony nemcsak a nyugalmi állapotunkat, hanem a bőrünk állapotát is képesek befolyásolni.

AZ, Az apáca, Annabelle – csak néhány horrorfilm azok közül, amelyeket még olyan emberek milliói is láttak, akik alapvetően nem szeretik ezt a műfajt. Különösen most ősszel, amikor kint hideg és sötét van, igazán hívogató program összeülni a barátainkkal vagy bekuckózni a párunkkal, és megnézni egy jó horrorfilmet egy nagy adag pattogatott kukorica és egy pohár bor társaságában.

A horrorfilm tipikusan az a műfaj, ahol előre tudjuk, hogy sok meghökkentő, váratlan és rémisztő fordulat vár ránk. Szinte úgy érezzünk, mintha egyik pillanatról a másikra megőszülnénk. Az viszont, hogy a horrorfilmek egy új tanulmány szerint bizonyos formában tényleg öregítenek minket, váratlan és megdöbbentő fordulat.

Az izgalom ráncokhoz vezet

A szépségápolásban élen járó Foreo megbízott egy tudományos kutatásokat végző csoportot, hogy a horrorfilmek iránti lelkesedésünk mennyire befolyásolja a bőrünk állapotát. Az eredmény pedig elképesztő.

Ha gyakran nézel horrorfilmeket, gyorsabban ráncosodik az arcbőröd! Igen, pontosan, ugyanis a sokkos pillanatokban hosszasan is képesek vagyunk eltorzítani az arcunkat, ami elősegíti a ráncok kialakulását.

Na és hogy miért történik ez? Amikor döbbent arcot vágunk, az arcunkban található homlokizom, az úgynevezett frontalis izom aktiválódik. Ha ez többször is megismétlődik, az izom egyre erősebb és edzettebb lesz, aminek következtében vízszintes ráncok keletkeznek a homlokon. Ezen kívül pedig a test általában az erőszakos vagy stresszes filmjelenetekre hunyorítással is reagál, ami elsősorban a szem körüli izmokat érinti. 

Studio4/istockphoto.com

De mit jelent ez a gyakorlatban? Le kellene mondanunk a horrorfilmekről, ha meg akarjuk őrizni a bőrünk simaságát és szépségét? Szerencsére erről nincs szó, mert a kutatási eredmények szerint legalább öt éven keresztül kell rendszeresen horrorfilmeket néznünk ahhoz, hogy 50%-kal nagyobb esélyünk legyen a korábban felbukkanó homlokráncok és szarkalábak kialakulására.

Nem mellesleg a bőrünk állapota rengeteg más tényezőtől is függ. Tehát még az is igaz lenne ránk, hogy éveken keresztül rendszeresen nézünk horrorfilmeket, akkor sem kell attól tartanunk, hogy hamarosan ráncosak leszünk. Bár az alapvető genetikát nem vehetjük semmibe, de sokat tehetünk azért, hogy még a horrorfilmek nézése mellett is megőrizzük a bőrünk szépségét.

Mit lehet tenni a megelőzés érdekében?

Az egyik legfontosabb lépés a rendszeres bőrápolás, a hámlasztás, és az, hogy lehetőség szerint ne sminkeljünk minden nap. Ha pedig mégis, elalvás előtt akkor is teljesen mossuk le a sminkünket. Kipróbálhatunk különböző hidratáló arcpakolásokat otthon, de kozmetikus segítségét is kérhetjük abban, hogy lassítsuk a ráncok megjelenését.

Fontosak még az olyan életmódbeli tényezők is, mint a dohányzás vagy a rendszeres alkohol – és koffeinfogyasztás. Ezek mellőzésével szintén sokat tehetünk azért, hogy szép és egészséges maradjon a bőrünk. 

Ami az étkezéseket illeti, vannak olyan élelmiszerek, amelyekről úgy tartják, hogy frissé, fiatalossá és simává varázsolják a bőrt. Ilyen a bőr puhaságát segítő gránátalma, a már meglévő ráncok kisimulását támogató áfonya, a feszességet biztosító spenót és kelbimbó, valamint a barna foltokat elűző zöld tea.

Végül pedig azt se feledd, hogy a homlokráncok és a szarkalábak is az élet természetes velejárói. Egyáltalán nem érdemes rágörcsölnöd arra, hogy horrorfilm-rajongóként esetleg rosszat teszel a bőrödnek. Ehelyett inkább koncentrálj arra, hogy más, életmódbeli tényezőkkel és szépségápolással védd a bőröd egészségét.

VIDEO Íme a 10 legolcsóbb szobanövény, amit imádni fogsz

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!