Honnan ismerheted fel az energiavámpírokat?

Honnan ismerheted fel az energiavámpírokat?

Címlap / Életmód / Egészség / Honnan ismerheted fel az energiavámpírokat?

Valószínűleg mindenki találkozott már energiavámpírokkal. Nem mindig vagyunk tudatában, hogy mi a gond, sokszor csak a tüneteket érezzük magunkon, és csak utólag jövünk rá, hogy mi lehetett a probléma. Lássuk, miről lehet felismerni őket:

Fáradtság

Ha találkozol egy energiavámpírral, akkor a távozása után biztosan rendkívül fáradtnak fogod érezni magad. Ráadásul mindezt indokolatlanul, hiszen közben nem végeztél semmilyen nehéz munkát.
Egyszerűen elveszik az energiánkat az energiavámpírok, ezért van az, hogy levertek vagyunk a velük való találkozás után. Sokszor ásítunk is, holott eleget aludtunk és máskor egyáltalán nem szokásunk ilyen időpontban álmosak lenni.

Időérzék romlása

Ha egy energiavámpírral beszélgettél, akkor utána szinte biztos, hogy kicsit megzavarodik az időérzéked.
Nem tudod majd pontosan, hogy néhány percet, vagy akár órákat beszélgettetek egymással. Elcsodálkozol, hogy már sötét van, vagy hogy egyáltalán annyi az idő, amennyi.

Tehetetlen düh

Előfordul az is, hogy egy ilyen fárasztó találkozás után dühösnek, akár kicsit agresszívnak is érezzük magunkat. Valószínűleg ennek az az oka, hogy kicsit haragszunk magunkra, amiért nem irányítottuk más irányba a beszélgetést, illetve amiért hagytuk, hogy velünk „energiavámpírkodjanak”.
Ha tehát indokolatlanul dühösek, indulatosak leszünk, akkor szintén jó esély van rá, hogy épp egy energiavámpírnak adtuk oda nem csak energiánkat, de azzal együtt kiegyensúlyozott jókedvünket is.

Panaszáradat

Az energiavámpírok általában rengeteget panaszkodnak. Mindezt ráadásul egyfolytában, és olyan hevesen, hogy tényleg megsajnáljuk őket.
Ha tehát olyan beszélgetőpartnerünk van, aki egyfolytában csak panaszkodik, akkor vagy próbáljuk meg másra, lehetőleg pozitív dologra terelni a szót, vagy ha nem megy, akkor inkább búcsúzzunk el, nehogy tényleg kiszívja minden energiánkat.
Ha mégis maradunk, akkor esetleg még próbálkozzunk a viccelődéssel, vagy a közös élmények felelevenítésével, meséljünk családtagjainkról, vagyis olyanról, amire nem tud majd negatívan reagálni.

Tehetetlenség

Az energiavámpírság sokszor abból ered, hogy aki ilyen, az nem tud valamit feldolgozni az életében. Az energiavámpírok valamiért nagyon keserű emberek, akik folyamatosan figyelemre és gyámolításra, vagy legtöbbször egyszerűen csak szeretetre vágynak.
Sajnos egy panaszkodó ember annyira szomorú látvány sokszor, hogy tehetetlenek vagyunk a helyzettel szemben. Nincs szívünk otthagyni sem, de nincs értelme maradunk sem a társaságában.

Versengés

Ha energiavámpír van a társaságunkban, azt sokszor onnan vesszük észre, hogy egyfolytában ki akar tűnni, magára akarja vonni a figyelmet. Mindig mindenkinél nagyobbat mond, és természetesen mindenhez jobban ért.
Minden mondatában érezni lehet, hogy ő többet ér mindenki másnál és ezt minden áron szeretné, ha a többiek is így gondolnák. Valószínűleg nem dicsérték eleget gyerekkorában vagy bármi más tragédia érte, amitől nagyon komolyan sérült az önbizalma.
Sajnos csak a beszélgetés végével jövünk rá, hogy az egész diskurzus nem volt más, mint egymásra ígérgetés, egy kis panaszkodással fűszerezve.

Mártírkodás

A másik fárasztó beszélgetési forma, ha energiavámpírokkal van dolgunk, az a mártírkodás. Szintén egyfajta feltűnési és önmaga elismertetése utáni vágy áll a hátterében. Vagyis a beszélő nagyon büszke magára, de még ennél is fontosabb, hogy mások tudomására hozza önfeláldozó jellemét.
Gyakori kommunikációs elem az ilyen esetekben, ha az energiavadász mindenkit leszól, megkritizál. Gyakori, hogy válogatás nélkül teszi ezt, legyen a leszólt fél a rokona vagy a legközelebbi barátja. Nem gondol bele abban, hogy ezzel inkább magáról állít ki rossz bizonyítványt, hiszen minek barátkozik egy katasztrofális emberrel.
De az ilyen mártírkodás lényege, hogy magát úgy a legkönnyebb feljebb emelnie, ha másokat közben lenyom. Az ilyen ember mindig mindent előre megmondott, előre látott és segítő szándékkal szólt is, de a másik fél ezt soha nem fogadta meg.

Mint a mesében

Legkönnyebben úgy vesszük észre az energiavámpírokat, ha arra figyelünk, amiről beszél. Ha történetei olyanok, mintha egy mesében lennénk, vagyis van a rossz (mások) és van a jó (ő), és köztük semmi átmenet, akkor jobb ha azonnal próbáljuk elterelni a beszélgetést vagy elhagyni a terepet.
Ha nem tesszük, akkor kis idő elteltével úgy érezzük, mintha egy beszélgetés alatt tényleg kiszívták volna a vérünket, és azzal együtt minden energiánkat is.

VIDEO Közvetlen járat Budapestről: ezekkel a látnivalókkal csábít Tirana

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!