Hogyan válasszunk elektromos vízmelegítőt?

Hogyan válasszunk elektromos vízmelegítőt?

Címlap / Otthon / Háztartás / Hogyan válasszunk elektromos vízmelegítőt?

A legtöbb háztartásban van vagy egy bojler vagy egy elektromos vízmelegítő, ami elég meleg vízzel szolgál a család számára fürdeni, mosogatni. (x)

Sokszor még főzéshez, kézmosáshoz is ezt használjuk, így már csak az a kérdés, hogy a jelenleg piacon kapható változatok közül melyik lesz az optimális választás. Fő szempont, hogy milyen mennyiségű meleg vizet képes előállítani, hiszen nem mindegy, hogy egy 2 vagy egy 4 fős háztartásról van szó.

Az alábbi írásunkban eláruljuk, hogy milyen tényezőket érdemes figyelembe venni a vásárlás során. Eláruljuk, hogy hova érdemes felhelyezni, milyen méretű típusok léteznek, de kitérünk még az űrtartalomra is.

Hogyan hozzunk döntést?

Az Elektrikstore.hu elektromos vízmelegítőinek köszönhetően szerencsére nem lesz bonyolult a választási folyamat. Az itt megvásárolható változatokkal kapcsolatban sem árt azonban tudni, hogy melyik mekkora űrtartalommal rendelkezik. A bojler méretét ugyanis mindenképpen a háztartásban élők száma alapján kell meghatározni. De azért nem csak ez lesz a döntő szempont.

Amellett, hogy elég meleg vizet kell előállítania, nem mindegy, hogy mekkora a mérete, hiszen sok esetben a fürdőszobába kerül, ami valjuk be, az esetek többségében nem túl nagy. Emellett előfordulhat, hogy szükség lehet további hőforrás csatlakoztatására, így ezt is figyelembe kell venni. Lényeges tehát az elhelyezés, a konstrukció, valamint a felfűtési idő, illetve a készülék energiafogyasztása.

Amennyiben átfolyós modellt választunk, akkor egy praktikus megoldás mellett döntünk, hiszen egy helytakarékos típusról van szó, ami akár a mosogató, akár a kád alatt is elhelyezhető. Ez azonban főleg kézmosáshoz, zuhanyzáshoz és fürdőkád használatához lehet megfelelő választás. A kézmosáshoz elég lehet egy 3,5 kW-s kivitel, fürdéshez viszont érdemes a 6 vagy a 18 kW-s teljesítményt választani.

Mikor jó a bojler?

A bojlernek, vagyis a tartályos vízmelegítőnek az az előnye, hogy függőlegesen és vízszintesen egyaránt felszerelhető. A legjobb, ha a legnagyobb melegvíz-fogyasztó közelébe tesszük, hiszen így nem kell perceket várni, amíg a hosszú csöveken át megérkezik a melegvíz. A nyomás nélküli változatokhoz ráadásul egy speciális csapot is fel kell szerelni, ami csak annyi vizet tölt utána, amire az adott pillanatban szükség lehet. Jó hír, hogy ma már léteznek elektromos és kombinált bojlerek is, amikhez az áramfogyasztás csökkentése miatt más hőforrást is csatlakoztathatunk.

Milyen megoldások léteznek még?

A Midea gyártmányai közül az egyik fő kedvenc a Smart elektromos vízmelegítő. A 75 literes, 2000 Wattos, B energiaosztályba sorolt bojlert a Smart Home applikáción keresztül akár a munkahelyünkről is vezérelhetjük. Ennek köszönhetően mindig tudni fogjuk, hogy van-e elég meleg víz otthon. 

Ebből kiderült, hogy mire hazaérünk, rendelkezésünkre áll a fürdéshez szükséges mennyiség. Vízszintesen is felszerelhető, nem beszélve a LED-kijelzős felületről, amit el lehet forgatni, így tökéletesen láthatjuk az aktuális beállításokat.

VIDEO Íme a 10 legolcsóbb szobanövény, amit imádni fogsz

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!