Mára a háztartások szerves részét képezik az elektronikai készülékek, de míg könnyen lehet, hogy a nagymamád hűtője 35 évig gond nélkül működött, a frissen vásárolt modellek már hamarabb beadhatják a derekukat.
Szakértők szerint az elmúlt 25 évben valóban csökkent az elektronikai készülékek élettartama, amiről elsősorban az tehet, hogy egészen máshogy készülnek, és több alkatrészre van szükség, amelyek szavatossága nem mindig ugyanannyi.
Ha kíváncsi vagy, hogy az egyes tárgyak átlagos élethossza mekkora jelenleg, érdemes ezt az útmutatót elolvasnod. Vajon a te készülékeid átlépték már ezt a határt?
1/6 Hűtőszekrény
Egy újonnan vásárolt hűtő átlagosan 7 évig működik gond nélkül, majd ezt követően (nyilván ár és márka függvényében) elkezd egyre több probléma lenni vele. Van pár jel, ami erre utal: ha az ételek idő előtt tönkremennek, a fagyasztó része túlságosan is lefagyasztja az ételeket, furcsa hangokat ad ki, vagy a hátulja sokkal melegebb, mind arra utalnak, hogy valami kezdi megadni magát a készülék belsejében.
Szakértők szerint egyébként van lehetőség a gép élethosszát növelni azzal, hogy ideális hőmérsékletre állítod, ez egyébként 2-3 C°-t jelent. Így az ételek sem romlanak meg, és a motornak sem kell extra fokozaton működnie, szemben például azzal, ha lejjebb állítod. Csak arra figyelj, hogy 5 C°-nál magasabb sose legyen a hűtőben, mert ezen a hőmérsékleten tudnak gyorsabban elszaporodni a baktériumok.
A cikk a hirdetés alatt folytatódik!
2/6 Mosogatógép
Akárcsak a hűtő, úgy egy frissen vásárolt mosogatógép is 7 éves élettartammal rendelkezik a legtöbb esetben. Ehhez persze elengedhetetlen, hogy ne kövesd el a gépet károsító gyakori hibákat.
Ilyen az, hogy nem tisztítod le a nagyobb ételmaradékokat a tányérokról, erősen becsapod az ajtót, túlzásba esel a mosogatószerrel, és elindítod úgy is, hogy félig még üres. Ezek közül egyébként a túl sok mosogatószer a legnagyobb probléma, mert összetevői károsítják a gumírozást, a belső borítást, sőt még a tányérokat, poharakat is.