A hajritkulás megelőzése és kezelése

A hajritkulás megelőzése és kezelése

Címlap / Stílus / Haj / A hajritkulás megelőzése és kezelése

Hajkoronád veled együtt változik. A negyedik iksz betöltése után lassanként azt tapasztalhatod, hogy veszít a volumenéből és a dússágából. Kutatások szerint a nők fele ötven éves korára jelentős ritkulásról számol be. Mit tehetsz ez ellen?

Köszönj el a stressztől!

A hirtelen jelentkező hajritkulás a szervezet késleltetett reakciója is lehet valamilyen sorsfordító eseményre, melynek feldolgozása nem volt könnyű számodra. A stressz szó szerint sokkolja a hajhagymákat, így azok nyugvó állapotba kerülnek.
Ne ess pánikba: az állapot nem maradandó, mivel az „alvó” hajhagymák életciklusának lejártával új hajszál növekednek majd. Olyan feszültségkezelési technikák segítségével, mint a meditáció, a jóga vagy a relaxáció, megelőzheted a bajt.

Egyél jól!

Az egészséges, kiegyensúlyozott táplálkozás a külsődön is meglátszik. Amennyiben kevés fehérjét, B-vitamint és vasat fogyasztasz, a hajad fogja megsínyleni. A zsírban gazdag étkezés ugyanakkor az érelmeszesedés kockázatának növelése mellett gátolja a hajhagymák vérellátását is.
Élvezd inkább a gyümölcsök, a zöldségek, a tejtermékek és a teljes kiőrlésű gabona ízét! Akár táplálék-kiegészítő szedését is megfontolhatod, ha úgy érzed, a hajadnak gyorssegélyre van szüksége.

Azok a fránya hormonok

A változókor környékén jelentkező hajritkulás jelentős mértékben a hormonok számlájára írható, de a terhesség, a fogamzásgátló tabletta, valamint a különböző betegségek gyógyítására irányuló hormonterápia is beavatkozhat a fejed búbjának összképébe.  
Ez azonban többnyire ciklikus, visszafordítható folyamat. Az orvosod viszont ne felejtsd el tájékoztatni a mellékhatásról!

Bánj vele óvatosan!

Az emberi hajszálak szakítószilárdsága roppant erős, ennek ellenére a nem megfelelő ápolás könnyen kárt tehet bennük. A nedves tincsekkel különösen óvatosan kell bánni, tehát egy minőségi bontófésű beszerzésével nem csupán időt spórolhatsz, de jó néhány fürtöt is.
A hő általi formázás ugyancsak árthat, tehát próbáld minél ritkábban szárítani, vasalni vagy sütővassal göndöríteni.

Kényeztesd a tincseket!

Válassz minőségi, szilikonmentes, lehetőleg minél kevesebb adalékanyagot tartalmazó sampont és balzsamot. A jó illat és a fenséges habzás nem minden, hiszen ha mindezt vegyszereknek köszönheted, a hajad nem érzi majd kellemesnek.
Mosás alkalmával legalább hetente egyszer alaposan masszírozd át a fejbőröd, serkentve ezzel a hajhagymák vérellátását! A formázószerek használatát is igyekezz a minimumra csökkenteni!

Találd meg az ideális frizurát!

Sok nő jár-kel keményre lakkozott hajjal. A látvány elsőre talán impozáns, ám borítékolható, hogy a hajszálak nem érzik csillogóan trendinek magukat. Éppen ezért javasoljuk, hogy keress olyan hosszt és fazont, ami közel áll a természetes adottságaidhoz, így kiemeli az arcod.
Ha nem szereted az ősz fürtöket, nyugodtan fesd be őket. Ha nem teszed gyakrabban, mint háromhetente, biztosan nem károsítod vele a tincseket.
A harmonikus, egészséges megjelenés kulcsa a belső egyensúly. Fogadd el, hogy a hajad, a bőröd, és az egész tested állandóan alakul! Minden életkornak megvan a maga előnye és hátránya. Negyvenéves kor fölött például már érett és tapasztalt vagy, ám ha odafigyelsz magadra, bombázóként hódíthatsz!

VIDEO A csillagjegyek stresszkezelése a legrosszabbtól a legjobbig

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!