A gyermeked játékai
Amikor az antibakteriális kendővel végigtörölsz valamit, látod, hogy fehér habot hagy maga után a felületen. Amit viszont nem látsz, az a rengeteg kémiai anyag, amivel óvatosnak kell lenned. John Manolas kémikus szerint az antibiotikum-rezisztens baktériumok elszaporodása mögött az is állhat, hogy az emberek egyre gyakrabban nyúlnak az antibakteriális törlőkendők után, szinte bárhol, bármikor.
Egy kisgyermek esetében viszont nem feltétlenül az a jó megoldás, ha minden holmiját lefertőtleníted vele. Pláne nem azokat, amiket akár a szájába is vehet! Ezeket jobb inkább sima szappanos vízzel megtisztítani, vagy plüssök esetén a mosógépben kimosni őket, mert az antibakteriális kendőkben több, a szervezetre messze nem egészséges összetevő van.
Bármi, ami magába szívja a nedvességet
Ahhoz, hogy az antibakteriális törlőkendő kifejthesse hatásait, használat után szüksége van pár percre, hogy elpusztítsa a baktériumokat. Ha viszont olyan tárgyat törölsz át vele, ami magába szívja a nedvességet (például egy kanapé vagy a szőnyeg), ez nem tud megtörténni, hiszen nagyon gyorsan magába köti a folyadékot. Arról nem is beszélve, hogy ha több kendőre is szükséged van, és nagyon alaposan sikálod, megrongálhatod az anyagot is.
A legjobb, ha inkább kifejezetten szövetekhez készített tisztítószert használsz ilyen felületeken.
Fából készült padló
Ha egy-egy alkalommal áttörlöd antibakteriális kendővel a fapadlót, még nem fogsz negatív változást tapasztalni. De ha ezt gyakran megcsinálod, rövidesen észreveheted majd, hogy egészen máshogy kezd kinézni a padló, mint a törölgetés előtt. Ugyanis az állandó surlódás és a benne lévő alkohol hatására a fa elveszíti a fényét. Ráadásul egy idő után magába szívja a nedvességet, ami tönkreteheti a felületét is. Ide csakis olyan terméket szabad használni, ami nagyon gyorsan szárad!
Még nem szólt hozzá senki. Legyél te az első!