Egy fal lefestése drámaian megváltoztatja a szoba hangulatát. Gondold el, milyen hatást érhetsz el azzal, ha a padlót fested le!
VIDEO Nyári horoszkóp: Mit hoznak idén nyáron a csillagok?
Mennyire tartós a végeredmény?
Nálunk csak a hálószoba padlója van festve, ami ugyebár nem egy kimondottan nagy forgalmú hely, és cipőben sem járkálunk be, ezért nincs nagy igénybevételnek kitéve a padló. A festék itt remekül tart, de internetes beszámolók alapján azt gondolom, hogy ha jó minőségű festéket vittek fel, akkor a festett padlónak sem kell kényesebbnek lennie, mint a lakkozottnak.
Hogyan csináld?
Új padló esetén egyszerű dolgod van. Vigyél fel egy vagy két réteg alapozót, majd jöhet a festék, amiből érdemes speciális padlófestéket választani.
Ha a padlót korábban már lakkozták, akkor érdemes egyszer felcsiszolni. Ehhez nem szükséges csiszológépet használni, egy kézi smirglivel is elég csak átdörzsölni a felületet, hogy felbolyhosítsd kicsit, és jobb tapadási felületet biztosíts. A mozgó részeket rögzítsd szögekkel, az esetleg kiálló szögeken menj végig egy fa kalapáccsal. A lyukakat, hibákat töltsd ki folyékony fával.
Ezt követően nagyon alaposan mosd fel a padlót, akár többször is, hogy biztosan ne maradjon semmiféle zsíros szennyeződés a felületen. Ha ezzel is megvagy, jöhet a festés. Vannak padlófestékek, amelyek alá alapozó sem kell, de persze azzal mindig még tartósabbá tehető a végeredmény.
A falak mentén használj ecsetet, a parketta többi részén nyélre rögzített hengerrel haladsz a leggyorsabban. Hosszanti és szálirányban is fesd le a léceket, ügyelve rá, hogy a hengert ne nyomd erősen a padlóra, mert meg fog látszani a festékben.
A festéket minimum kettő, de nagyobb forgalmú helyen akár három rétegben is felviheted. Természetesen minden réteg között várd meg a dobozon írt száradási időt.
Ha jó minőségű festéket vittél fel több rétegben, nem is feltétlenül szükséges a lakkozás, ha mégis lakkozol, akkor viszont mindenképpen vízbázisú lakkot használj, hogy elkerüld a későbbi sárgulást.