A könyök a testünk legkeményebb pontja és sajnos a bőrünk is ott szokott a legkeményebb, legdurvább lenni. Ez ezért van, mert ott hajlítjuk legtöbbször az ízületet, a bőr pedig hol feszül, hol elernyed, hiszen követnie kell a sok mozgást. Nagy igénybevételnek van kitéve minden nap, így nem csoda ha ott teljesen más tapintásúa bőrfelszín, mint a kar többi részén. Van, hogy nemcsak száraz, hanem kifejezetten rücskös, ráncos vagy elszíneződött a könyék, ami nem esztétikus- sőt, betegségre is utalhat – viszont tehetünk ellene. Itt a jó idő és előkerülnek az ujjatlan felsők, így ideje ráncba szedni, azaz simává varázsolni a könyököd ezzel az öt egyszerű, de hasznos tippel.
Ne dörzsöld, ne vakard
A bőrgyógyászok tudják, hogy akinek száraz és/vagy hámlik a bőre, az hajlamos piszkálni, vakargatni, pedig azzal csak még többet árt. A bőrszárazságot és a kellemetlen irritációt számtalan dolog okozhatja, amit észre sem veszünk: ételallergia, nem megfelelő napfény elleni védelem, túl forró zuhany, érzékenység ruha anyagára vagy tisztálkodószerre, ami allergén anyagot tartalmaz. És persze az sem tesz jót, ha sokat könyöklünk az íróasztalon.
Ha rücskös és hámlik, menj bőrgyógyászhoz
Lehet, hogy valami betegség áll a háttérben, ha könyöködön állandó jelleggel csúnya a bőr. A pikkelysömör vagy az ekcéma tipikus olyan bőrbetegség, ami egyből megmutatkozik a könyék felszínén.
A rücskösödést okozhatja gluténérzékenység miatt kialakult autoimmun betegség is, ezért mindenképpen ajánlott szakemberrel megnézetni.
Sajnos nem mindegyik bőrbetegség gyógyítható, de mindegyik kezelhető, illetve a vizsgálat segítségével kiiktathatjuk a kiváltó okot – ha az például az étrendünkben keresendő – ezért érdemes orvoshoz fordulni.
Hidratálj keratolitikus testápolóval
Bőrünk olyan szövet, ami tetőtö talpig beborít minket, mindemellett pedig a legnagyobb méretű szervünk, így kiemelten fontos, hogy megfelelően működjön. A bőr folyamatosan megújul, az új és az elhalt rétegek cserélődnek, de ha ez a folyamat nem működik normálisan, hiperkeratózis alakulhat ki. Az ezzel járó kemény, érzéketlen bőrt keratolitikus szerekkel (hámlasztó) kezelhetjük, melyek eltávolítják a szaruhártya megkeményedett, felesleges felszínét.
Kényeztesd magad egy tápláló kezeléssel
A legtöbb spa-ban van lehetőség igénybe venni olyan kezelést, ami célzottan a száraz könyékre hat. Ilyenkor a kozmetikus egy finom, gyengéd bőrradírral kezd, majd olyan hidratáló készítményekkel varázsolja simává a bőrt, mint a shea vaj, kókusz- vagy olívaolaj tartalmú krémek, illetve a biafine kenőcs, ami egy bőrnyugtató, hidratáló és gyógyító emulzió. Ha a kezelés után napfényre mész, a minimum 30 faktoros fényvédő is elengedhetetlen.
Fedezd fel a természetes gyógymódokat
Amennyiben a természetes anyagokból készült bőrápoló termékeket részesíted előnyben és inkább te szeretnéd magadnak keverni a krémeket, könnyen megteheted.
Arra ügyelj, hogy citromlevet ne keverj a krémbe, mert az csak még érzékenyebbé teszi a bőrt, de az avokádó és olívaolaj, a kókuszzsír és a méz puhává varázsolja a bőrt.
Ha télen előszeretettel hordod a meleg, de durva gyapjú kardigánod, akkor vegyél alá pamutfelsőt, így nem dörzsöli ki a könyököd. Tovább segíthetsz a könyöködön azzal, hogy sok vizet iszol, nem tusolsz sokáig és nem forró vízzel, illetve elkerülöd azokat a testápolókat, amik illatanyagot tartalmaznak, azokra ugyanis allergiás lehetsz úgy is, hogy nem is tudod.