Világörökség azonosítója: 588. Ez a legérdektelenebb információ erről a helyről. Viszont az már nem az, hogy horgászparadicsom, csodás látvány, és csodás az élővilága. Aki a Duna mellett él, az különleges helyen él. Szinte mindenki, akit megérintett a Duna „szele”, szerelmes ebbe a folyóba. Persze vannak izgalmasabb folyók, talán vannak szebbek is, mégis a Duna kicsit más…
3/6 Kik uralják ezt a vidéket?
Egyértelműen a természet az úr, leginkább a vízben élő, vizet kedvelő állatok, a számtalan madárfaj, mely utóbbit zavartalanul lehet megfigyelni. Így nem csupán azoknak ideális nyaralóhely, akik szeretik a természetet, a halakat, hanem a madarászok paradicsoma is egyben.
Számtalan faj él itt. Teknősök, siklók, rágcsálók, békák. A Duna-delta 1938 óta Nemzeti Park, és 1990 óta Bioszféra Rezervátum.
Egyben a Világörökség része is. Ez az a hely, ahol a Duna visszafelé folyik. Persze ez kicsit túlzás, hiszen ez csak dagálykor jellemző, ám meghatározó, mert itt már szinte áll a Duna, így a hordalék folyamatosan területet vesz el a tengertől.
A cikk a hirdetés alatt folytatódik!
4/6 A Duna-delta sokszínűsége
A Duna hordalékából alakult ki nyolc-tízezer éve. A delta azóta is növekszik. Néprajzkutatás szempontjából is igen érdekes hely, hiszen számos népcsoport él itt, melyek kultúrája igen változó. Ez megmutatkozik építészetükben.
Templomaikban, temetőikben, és lakóházaik építészetében egyaránt. Élnek itt természetesen ukránok és románok, de törökök, tatárok, ruszinok, zsidók, görögök, magyarok, lipovánok és haholok is.
A helyiek igen vendégszeretők, így szívesen várnak mindenkit, aki fel akarja fedezni ezt a csodás helyet.