Emiatt aggódik most legjobban a világ: nem a koronavírus már a fő bajunk

Emiatt aggódik most legjobban a világ: nem a koronavírus már a fő bajunk

Címlap / Kikapcsolódás / Közélet / Emiatt aggódik most legjobban a világ: nem a koronavírus már a fő bajunk / 2. oldal

Miután a múlt hónapban először bekerült a leggyakoribb öt közé, az infláció miatti aggodalom tovább nőtt, és mára ez az első számú ok világszerte, ami miatt az emberek aggodalmat éreznek.

Fókuszban: A nemzetek közötti katonai konfliktus

  • Az ukrajnai események eredményeként ebben a hónapban hozzáadták a listához a nemzetek közötti katonai konfliktusokat. A kérdés a 18-ból a 11. helyen áll az éghajlatváltozás és a bevándorlás-ellenőrzés mögött.
  • Az aggodalom a legszembetűnőbb az európai országokban, amelyek a nyolc leginkább aggódó országot alkotják. Lengyelországban a legnagyobb az aggodalom, tízből négyen (38%) azt mondták, hogy ez az országukat érintő egyik legnagyobb probléma.
  • A legjobban aggódó országok között van Németország (35%), Svédország (30%), Nagy-Britannia (28%) és Olaszország (26%). Latin-Amerikában a legalacsonyabb az aggodalom, az alsó kilenc értékből hat ebből régióból származik.
  • Egyetlen országnak sem a katonai konfliktus a fő gondja, de Németországban jelenleg csak 2 ponttal marad el az infláció mögött.

Jó irányba tartunk?

  • A 27 megkérdezett nemzet csaknem kétharmada (63%) mondja azt, hogy országukban rossz úton haladnak a dolgok, míg 37% gondolja úgy, hogy jó irányba halad.
  • Peruban gondolják úgy a legnagyobb arányban, hogy országuk rossz irányba halad (93%), ezt követi Argentína és Kolumbia 85, illetve 84%-kal. Több mint a lakosság háromnegyede osztja ezt a nézetet Törökországban (78%) és Lengyelországban (75%).
  • Eközben továbbra is Szaúd-Arábia és India lakosai a legpozitívabb országukról (92% és 77%), míg Malajziában 15 ponttal nőtt a „helyes út” pontszáma a múlt hónap óta.
gpointstudio/istockphoto.com

Fókuszban a gazdaság

  • Az összes országban minden harmadik ember (35%) mondja, hogy országa jelenlegi gazdasági helyzete jó, míg a többség (65%) szerint rossz.
  • Spanyolország (-16-18%) és Nagy-Britannia (-11-30%) az a két ország, ahol az elmúlt hónapban a legnagyobb visszaesést tapasztalták a gazdasági értékelések.
  • Szaúd-Arábia továbbra is a rangsor élén áll, a lakosság 92%-a jónak minősítette az ország gazdasági helyzetét. Az ország pontszáma 2018 márciusa óta nem csökkent 80% alá. Ezt India követi, ahol a lakosság háromnegyede (74%) pozitív a gazdaságot illetően.
  • Svédország pontszáma helyreállt a múlt havi csökkenés után, 16 ponttal 61%-ra nőtt. Malajziában (49%), Izraelben (47%) és Chilében (25%) is 11 pontos emelkedés tapasztalható.
  • A Japánban és Dél-Koreában a múlt hónapban tapasztalt jelentős növekedés után mindkét országban a pontszámok visszatértek a korábbi szintjükre, Japánban 12 ponttal (14%-ra), Dél-Koreában pedig 11 ponttal (26%-ra) csökkentek.

VIDEO 10 ecset, ami nélkül lehet sminkelni, de nem érdemes

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!

Oldalak: 1 2

»