Női duzzogás – miért így oldjuk meg a problémákat?

Női duzzogás – miért így oldjuk meg a problémákat?

Címlap / Szerelem / Párkapcsolat / Női duzzogás – miért így oldjuk meg a problémákat?

A nők gyakran – és sokszor mondhatjuk, hogy jellemző módon – duzzogással próbálják megoldani a problémájukat. De az biztos, hogy bevetik ezt a praktikát, ha megsértődtek. Pedig sokkal egyszerűbb lenne, ha te is rögtön elmondanád, mi bánt…

Megsértődtél, de hogyan tovább?

Olykor-olykor mindenki megbántódik, félrevonul. Ebben nem biztos, hogy a másik hibás, lehet, hogy csak egyszerűen rossz passzban voltunk, vagy olyan hirtelen szembesültünk a ténnyel, hogy nem tudunk rá normálisan reagálni.

A kezdeti sokk és a gyors lehiggadás után azonban felesleges arra várni, hogy a másik kezdeményezzen, mert így igencsak hosszú ideig eltarthat a konfliktus.

Ha kell, kezdeményezz!

Ha felismerted, hogy valamit eltoltál, akkor azonnal vess véget a duzzogásnak, és beszélgess el a pároddal a kérdéses ügyről.

Ne várd, hogy mindenáron hízelegnie kelljen, mert ez nem egészséges egy kapcsolatban sem.

Mindez nem büszkeség kérdése, hiszen ez a tulajdonság egészen másról szól. Az egyszerűen emberi butaság, ha a másik bocsánatkérését várod, miközben korábban te viselkedtél furcsán.

Ha van okod duzzogni…

… sokszor akkor sem érdemes. Mert mit érsz el vele? Egy-két próbálkozás után a férfiak jellemző módon hagyják, hogy lehiggadj, és jelezz, hogy ismét szabad a pálya. Ez viszont egyéntől függően akár hosszú hetekig, hónapokig is eltarthat.

Van értelme ennyit duzzogni, távolságot tartani ahelyett, hogy egy mélyenszántó beszélgetéssel minél hamarabb elintézzetek a nézeteltérést? Aligha.

Szakíts, vagy beszéld meg?

Felesleges elvárni, hogy valaki heteken keresztül könyörögjön a figyelmedért. Ha olyan nagy a vétek, hogy ezt érdemli a másik, akkor már érdemesebb egy időre ténylegesen különvonulni, vagy akár szakítani, ha megbocsáthatatlan dologról van szó. De hónapokig húzni a partnered és a saját idődet…

Ennek nem igazán van értelme. Persze magadra kell odafigyelned, hogy meglásd, lehetséges-e a folytatás, de az is igaz, hogy ha a szakításon kell gondolkoznunk, nem a megoldás keresésén, akkor ott valószínűleg sokkal nagyobb a baj, mint ahogy az a felszínen látszik.

Ne így büntesd!

Néha nagyon is hatásos, ha kicsit rideg vagy, de ez nem lehet állandósult állapot. Hiszen így egyrészt a természeted alapjaiban változik meg, másrészt a kedvesed sosem fogja tudni, mikor van tényleg baj.

Ha félévente egyszer duzzogsz, akkor egyértelműen sejti majd, hogy valami nincs rendben és biztos lehetsz benne, hogy megpróbálja kideríteni az okokat. Ellenben ha folyton így viselkedsz, akkor ő nem lesz képes felismerni, mikor van gondod, és mikor vagy egyszerűen rosszkedvű.

Beszéljétek meg!

Bármeddig ragozhatjuk a témát, a vége mégis ugyanaz: meg kell beszélni a problémát. És sokkal egyszerűbb előbb, mint később. Persze nem kell azonnal lerohanni a másik felet, ha komolyabb gondról van szó, jól jöhet némi gondolkodási idő mindkettőtöknek.

De ha csak valami apróságon mérgelődsz (nem vitte le a szemetet, nem adta fel a csekkeket stb.), akkor azon felesleges duzzogni, és nincs értelme magadban tartogatni sem sértődésed tárgyát. Már csak azért sem, mert ilyen apróságokkal szigorúan tilos felhozakodni egy későbbi, teljesen másról szóló vita alkalmával!

VIDEO Üde tavaszi barackos smink

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!