Csoda a padláson, avagy tetőtéri lakberendezés felsőfokon

Csoda a padláson, avagy tetőtéri lakberendezés felsőfokon

Címlap / Otthon / Dekor / Csoda a padláson, avagy tetőtéri lakberendezés felsőfokon

Sokan ódzkodnak a padlástér beépítésétől, gondolván, hogy annyi teret nem ad a felső szint, amennyi munkát igényel. Nos, ezt már az alábbi pár inspirációban garantáltan megcáfoljuk! A padlás beépítése ugyanis gyakorlatilag minden egyes helyiségre kínál tökéletes alternatívát.

Romantikus háló

Sokan elrejtik gipszkartonnal a padlástér beépítése során a tartógerendákat, pedig ezeket sokkal inkább kiemelni, semmit eldugni érdemes.

Persze, ha régi építésű a ház, akkor nem árt megújítani, szigetelni, vagy akár újrarakni ezt a felületet, de a fa látványa olyan csodás és romantikus közeget eredményezhet, ami egy az egyben megadja a hangulatot az egész tetőtérnek.

Különösképpen igaz ez akkor, ha a padló szintén kellőképpen minőségi, és tökéletes harmóniában áll a famennyezettel – erre az alapra bármilyen színnel, de az örök kedvenccel, a bézses árnyalatokkal igazán könnyű építkezni.

Az egyébként kissé mogorvának ható, sötét fafelületeket a világos falak ellensúlyozzák, továbbá ezt a célt szolgálja az a hatalmas méretű ablak is, ami legalább kétszeresére nagyítja a teret.

 

Különleges megoldások

A padlástér hátránya egyben a legnagyobb előnye. Tény, hogy a meredek szögben érkező tető sokat elvehet a hasznos területből, de olyan egyedi lehetőségeket kínál, amiket az alsó szinten, a hagyományos vonalak mellett garantáltan nem tudnánk egykönnyen megvalósítani.

Ha kellően nagy a belmagasság, a tereket nem csupán ajtókkal választhatjuk el egymástól, hiszen így még inkább kicsinyíthetünk az egyébként is csökkent méretű hasznos alapterületen.

A helyiségeket akár néhány lépcsőfokkal is elválaszthatjuk egymástól, s még inkább kihangsúlyozhatjuk az eltéréseket, ha díszes, egyéni boltívekkel dolgozunk.

Az már csak pluszpont, hogy akár olyan olvasósarkot is kialakíthatunk, ami éppen a fák lombjaival egy magasságban helyezkedik el…

 

Garantáltan világos fürdőszoba

A legtöbb lakásban, házban az alsó szinten nem található ablak a fürdőszobában, emiatt ez a fontos helyiség meglehetősen mogorva és sötét tud lenni.

Az ok persze érthető: nem túl könnyű lazítani a fürdőkádban, ha tudjuk, hogy bármelyik pillanatban bekukkanthat a szomszéd.

Persze léteznek alternatív lehetőségek, de a tetőtérben ilyennel nem kell bajlódnunk, éppúgy világossá varázsolhatjuk a fürdőnket, mint bármelyik másik helyiségünket.

A tető felől érkező fény igen jelentős is lehet, csaknem az egész fürdőt körbeölelheti, hiszen ebből az irányból garantáltan nem találkozunk kíváncsi tekintetekkel.

Az oldalsó, oldalra nyíló ablakokkal már kicsit vigyázni kell, de ha cserébe a kádból, vagy a zuhanyzóból nézhetjük a csillagokat, akkor aligha számítanak a kompromisszumok.

 

Gyerekszobának is tökéletes

A külön szinten kialakított gyerekszoba nem csak a csemetéknek óriási öröm és lehetőség, a családi békét is jó eséllyel biztosítja.

Amíg kicsik a gyermekek, addig persze árnyaltabb a helyzet, de később a részbeni szeparáltság hatalmas előny tud lenni.

Inspirációnak mindenesetre tökéletes az alábbi példa, így férhet el aránylag kis alapterületen, két oldalról szűkítetten akár két csemete is egy tetőtéri szobában.

Az ablak melletti felületeket a tulajdonosok maximálisan kihasználták, a polcok kiválóak a tárolásra, és persze nem is hiányozhatnak a gyerekszobából (ahogy az ágy alatti tárolók sem).

A világos helyiséget bohókásabbá teszi az üdítő tapéta, a két ágyat összekötő garnitúra pedig szintén kiváló az éjszakai, vagy éppen a koradélutáni nézelődéshez.

 

Nem hiányozhat a konyha sem

Amennyiben nem külön lakrészt építetek a tetőtérben, csupán néhány szobát, esetleg egy extra fürdőt, úgy jó eséllyel hatalmas területtel gazdálkodhattok.

Kicsit kényesebb és problémásabb lehet a kérdés, ha a konyha sem hiányozhat a felsorolásunkból. Mindenesetre aggodalomra semmi ok, a tetőtérben ilyen, vagy ehhez hasonló főzőhelyiséggel, étkezővel is előrukkolhattok.

Ha a tető oldalsó része végigfut a helyiségen, akkor nyilván szükségetek lesz néhány kompromisszumra, a pulttal találkozó ívek mentén valószínűleg kimarad úgy fél négyzetméternyi hasznos terület.

Ezt a sarkot elrejthetitek, akár egy méretes kaspó segítségével, akár egy beépített szekrénnyel. Az aprócska problémát leszámítva, valószínűleg mindenki szívesen főzőcskézne egy ilyen konyhában…

 

Végre lehet saját dolgozósarkod

Végül, de nem utolsó sorban a tetőtérben nem csak az összes fontos helyiség fér el, a saját kis dolgozósarkod szintén helyet kaphat.

Nem kell végre összekuporodva dolgoznod valamelyik sarokban, ha ügyesen terveztek, az a néhány négyzetméter ilyen csodásan is hasznosulhat.

Szintén nagy előny, hogy lehet ablaka a dolgozószobádnak, ami sokkal üdítőbb és vidámabb, mintha a külvilágtól távol, egy egyébként is sötét helyiségben kellene ügyködnöd.

Egy szó, mint száz, ha teheted, mindenképpen gondolj a külön dolgozószobára a padlástér beépítése során, mert hiába dolgozol otthon, nehéz félretenni a munkát, ha folyton az asztalodat kell kerülgetned. Így viszont becsukod magad mögött az ajtót, és máris a további teendőidre tudsz koncentrálni…

 

VIDEO Jobb ember vagy, mint hinnéd, ha ez az 5 dolog jellemző rád

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!