Clean Eating recept: Lisztmentes sajtos kréker szilveszterre

Clean Eating recept: Lisztmentes sajtos kréker szilveszterre

Címlap / Életmód / Táplálkozás / Clean Eating recept: Lisztmentes sajtos kréker szilveszterre

Biztos van, aki szerint ez már túlzás, de én sem karácsonykor, sem szilveszterkor nem szeretem és nem is szoktam feladni a clean étkezést. Nyilvánvalóan, ha az ember vendégségbe megy, nem mondhatja azt, hogy egyetlen falatot sem eszik, mert nem a clean étkezés szabálya szerint készültek az ünnepi fogások, de vannak praktikák, amikkel én évek óta élek, hogy ne kelljen túl sokat áldoznom.

Az egyik ilyen szokásom, hogy sem karácsonykor, sem szilveszterkor nem megyek üres kézzel. Mindig viszek magammal saját magam által készített finomságot. Így megnyugtatva például a családot, hogy igen, a hagyományos konyha alapanyagait elkerülve is lehet finomat enni és nem, nem csak csirkén és brokkolin élünk. Plusz ezzel a trükkel nekem sem kell kihagyni a nassolást, hiszen a saját magam készítette süti, rágcsálnivaló kéznél van.

Természetesen nem mondom, hogy hagyd ki a nagyi mézes krémesét, vagy a kedvenc beiglidet, amit csak anyukád tud úgy elkészíteni. De mértéket tartva te sem fogsz magadra annyira haragudni az ünnepek után.

És ugye, nem elég, hogy az ember túléli a karácsonyt, még vár rá egy szilveszter, ahol a sós, egyszerű ételeké a főszerep.

Nos, én idénre olyan rágcsálnivalót találtam magunknak, aminél egyszerűbbet nehezen tudnék elképzelni. Sőt, valójában ennél egyszerűbb csak a natúr magok feltálalása lenne. Olcsó, gyors, és az outsiderek is imádni fogják. Jah, és azt mondtam már, hogy lisztmentes?

Hozzávalók:  

  • 17 dkg hántolt, sótlan napraforgómag,
  • 5 dkg reszelt light trappista sajt (vagy parmezán),
  • 1 teáskanál himalája só,
  • 50 ml hideg víz,
  • ízesítéshez ízlés szerint fokhagyma vagy fűszernövények.

Elkészítés:

  1. A napraforgómagot tedd aprítógépbe és aprítsd addig, míg már-már lisztszerű.
  2. Egy megfelelő méretű tálban keverd össze a sóval, a reszelt sajttal és a fűszerekkel.
  3. Add hozzá a vizet, szépen fokozatosan, mígnem egy egynemű masszát nem kapsz.
  4. Két sütőpapír között kb. fél cm vastagságúra kell nyújtanod, majd szilikon kés vagy lapát segítségével vágd tetszőleges formájúra és méretűre.
  5. A nyújtásnál használt egyik sütőpapírral bélelj ki egy tepsit, és helyezd rá a kekszeket, krékereket, rudakat, vagy amik lettek belőle.
  6. Ízlés szerint megszórhatod a tetejét napraforgómaggal, úgy még pofásabbak.
  7. 160 fokra előmelegített sütőben 20-25 perc alatt süsd készre. (Ha krékereket gyártottál, tehát pici kis kekszeid vannak, 18-20 perc is elég, ha nagyobb rudakat, akkor több idő kell. Figyeld jól, ahogy elkezd barnulni, rögtön kiveheted!)
  8. Miután kivetted a sütőből, hagyd a tepsiben kihűlni, megdermedni.
  9. Ha nem fogy el azonnal, légmentesen lezárt dobozban néhány napig tárolhatod.

VIDEO Így viseled az egyedüllétet, csillagjegyed szerint

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!