Nem kell mindig program
Egy kisgyereket tökéletesen boldoggá lehet tenni azzal, ha ő is szaggathat a süteményből, ha csigaházakat gyűjthet az udvaron, vagy, ha ő indíthatja el a mosógépet, és aztán adogathatja a ruhákat a teregetés során.
Sok szülő hibázik azzal, hogy mindenáron ki akarja tölteni gyermeke idejét, nehogy ingerszegény környezetben nőjön fel, vagy lemaradjon valamiről.
Játszóházba, ringatóra, úszásra, színházba, előadásra viszi, nap nem telhet el úgy, hogy csak otthon üljenek, és legfeljebb az udvarra menjenek le. Ez hiba! Olvass még a témában
Teszt: Konditerem vagy csoportos edzés? Derítsd ki, melyik passzol hozzád igazán!
Kapkodós reggelekre: 5 mennyei reggeli, amit előző este elkészíthetsz
„A legnagyobb hazugság az volt, hogy ez zökkenőmentes lesz” – Nők mesélnek a szülés utáni munkába való visszatérésről
Íme a 8 arkangyal! Miben lehetnek a segítségedre az életedben?
Egyrészt a gyereknek meg kell tanulnia, mit tegyen, ha unatkozik, másrészt a túl sok program elveszi a lehetőségét a feltöltődéstől, a valódi gyermekkortól, pont úgy, mint később a sok-sok extra szakkör.
Természetesen eszetekbe se jusson álló nap otthon ülni, és mindenből kimaradni! De igenis legyen olyan időszak, ami nyugodt körülmények között telik, és csak a tiétek.






