Beszélj idegenekkel!
A legtöbbünket kiráz a hideg a gondolattól is, hogy egy idegent szólítsunk meg, de Juliana Schroeder és Nicholas Epley pszichológusok Journal of Experimental Psychology-ban publikált tanulmánya szerint a félelmünk alaptalan.
A szakemberek azt feltételezték, hogy az idegenekkel való kapcsolatteremtés félelmének gyökere abból ered, hogy úgy gondoljuk, valójában mások nem örülnének a közeledésünknek, vagy éppen a mi kedvünkön nem változtatna sokat néhány mondat, amit egy vadidegennel váltunk. Vizsgálatuk mindkét hiedelmet megcáfolta: kísérleti alanyaikat arra kérték meg, hogy elegyedjenek szóba a mellettük ülővel, miközben munkába utaznak.
A kísérleti csoport tagjai ez után arról számoltak be, hogy sokkal jobban érzik magukat, jobb lett a kedvük, mint a kontroll csoportban utazóknak, akiknek nem kellett senkivel sem beszélgetniük.
Ráadásul azok a gyanútlan alanyok, akiket a kísérletben részt vevők megszólítottak, szintén jobban érezték magukat a beszélgetés után – mindezt úgy, hogy a vizsgált személyek a kísérlet előtt szinte kivétel nélkül úgy nyilatkoztak, hogy egy idegennel való beszélgetés valószínűleg kellemetlen élmény lesz majd mindenki számára. Olvass még a témában
Ezt hozza 2026. május 9. a numerológia szerint: a család kapja ma a főszerepet
A menstruációs görcsökön is segít: 5 dolog, amire használhatod a rizsvizet
Amit egyetemen tanultam, az a lányom nevelésében vált igazán értékessé
Milyen embert hoz ki belőled az alkohol? A csillagjegyed erről is sokat elárul
Idegenekkel beszélgetni tehát egyáltalán nem rossz dolog, és ha nem is arra biztatunk, hogy feltétlenül add ki a személyes adataidat, néhány mondat az időjárásról vagy a közelben álló szép épületről, esetleg egy rövid csevej a közlekedésről máris segít, hogy megteremtsd a kontaktust, ez pedig azonnal hatással lesz mindkettőtök hangulatára. Ha a teljesen idegenektől ódzkodsz, próbálkozz olyanokkal, akikkel gyakrabban találkozol: a zöldségárussal, a postással, emberekkel, akikkel eddig csak elmentetek egymás mellett. Mindkettőtök napját fel fogod dobni!






