Légy jó hallgatóság és kérdezz is jókat
Az emberek szeretnek magukról beszélni és ezzel sokan tisztában is vannak, mégsem mindenki jó hallgatóság. Az FBI szakértője azt tanácsolja, hogyha meg szeretnénk kedveltetni magunkat, ne szóljunk közbe, amíg valaki beszél. Ezt olykor kifejezetten nehéz megállni, de érdemes elnyomnunk magunkban az ingert. Hányszor előfordul, hogy közbe akarunk szólni, mikor a főnökünk magyaráz, de hidd el, jobban jársz, ha nem teszed. Ha még akkor is van ezzel kapcsolatban mondanivalód számára, mikor már befejezte a monológját, akkor megoszthatod vele, ha pedig addigra elfelejtetted, eleve nem is volt fontos gondolat.
Gyarlók és önzők vagyunk, olyannyira, hogy a kutatások szerint magunkról jobban szeretünk beszélni még a pénznél és az ételnél is! Panaszkodni is szeretünk, főleg mi, magyarok.
Kérdezz meg bárkit finoman a „nehézségeiről” és egyből a kegyeibe fogad, mert végre kiadhatja magából, ami a lelkét nyomja.
Ne légy tapintatlan, kérdezd például azt, hogy „Milyen kihívásokkal kellett megküzdened a héten a munkában, vagy mikor ideköltöztél, vagy a tini gyerekeiddel kapcsolatban? Mindenkinek vannak gondjai és a legtöbbször szívesen is beszélnek róla. Olvass még a témában







