Vettél már ilyet a neten? Jó eséllyel hamis volt! – A leggyakrabban másolt termékek

Vettél már ilyet a neten? Jó eséllyel hamis volt! – A leggyakrabban másolt termékek

Címlap / Kikapcsolódás / Szórakozás / Vettél már ilyet a neten? Jó eséllyel hamis volt! – A leggyakrabban másolt termékek

Neten vásárolni jó, mondom ezt, miközben éppen a frissen érkezett, fillérekért vett telefontokomban gyönyörködöm, de az azért igaz, hogy nem minden arany, ami fénylik, és az olcsó húsnak bizony híg a leve. Mutatjuk, mi az, amit olyan gyakran hamisítanak, hogy nem biztos, hogy megéri a netről beszerezni.

Szoftverek

Az egyik legnagyobb netes aukcióoldal, az ebay maga is igyekszik megvédeni a vásárlóit, így próbálja a lehetőségeihez mérten tájékoztatni őket arról, hogy miről ismerhetőek fel a csalók, és hogy mik azok a termékek, amikkel óvatosnak kell lenni.

Felmérésük szerint az oldalukon gazdát cserélő Microsoft szoftverek 50%-a hamisítvány szokott lenni, így ezekkel valóban jó vigyázni.

Külön dühítő, hogy ezeknek a programoknak a jelentős többségét kalózoldalakról ingyen is be lehet szerezni, de néhány lelkiismeretes vásárló inkább fizet egy mások által már megvásárolt példányért, amiről aztán sokszor kiderül, hogy használhatatlan.

Cipők

A dailyfinance.com cikke szerint a lábbelik az USA első számú hamisított termékei, és mint ilyenek, az interneten is nagy számban fordulnak elő márkás holmiként hirdetve.

Csak az Egyesült Államokban 2009-ben majdnem 100 millió dollár értékű hamisított cipő érkezett az országba, ami azt jelenti, hogy az összes eladott cipő 38%-a hamisítvány volt!

A hamisított lábbeliket a neten még könnyebb elpasszolni, így jó eséllyel itt is belefuthatsz ezekbe. Ha nincs közeli fotó a varrásról, illesztésről, vagy gyanúsan olcsó az ár, legyél bizalmatlan!

Táskák

Tényleg nem vagyok az a sznob típus, de lassan ott tartok, hogy monogramos designertáska nem csak azért nem kellene ingyen sem, mert nem kifejezetten a stílusom, hanem azért sem, mert ha az ember meglátja valakinél, hamarabb gondolja azt, hogy hamisítvány, mint azt, hogy eredeti. 

A gyanú pedig nem alaptalan, tudva, hogy 2009-ben a táskák, tárcák és hátizsákok szintén a leggyakrabban hamisított termékek listáján voltak, az Államokban az összes értékesített termék 8%-a bóvli volt, a legtöbb hamisított táska pedig Kínából került a világ és az internet piacaira.

Óra

Órát szintén lehet olcsón kapni a neten, de ne csodálkozzunk, ha a márkát csak a névjegy, és nem a minőség jelzi. Az órák és óraalkatrészek szintén a legtöbbször hamisított termékek listáján szerepelnek.

Az interneten leginkább akkor érdemes gyanakodnod, ha egy adott termék képe helyett csak a reklámfotók szerepelnek – ezt ugye bárki bárhonnan letöltheti, így nem kell a bóvli termék felvételeit használni.

Sajnos az órák esetében sokszor tényleg csak egy szakértő vagy ékszerész tudja megmondani, hogy eredeti holmiról van-e szó, így a többségében Hong Kongból érkező Rolexeket, Panerai vagy Omega modelleket csak akkor vedd meg, ha nem leszel csalódott, ha kiderül, hogy utánzatok.

Gyógyszerek

Semmilyen körülmények között sem biztatnánk arra senkit, hogy internetről vásároljon gyógyszert vagy gyógyhatású készítményt, hacsak nem hivatalos forrásból teszi.

A kéz alatt eladott pirulák nagyobb kárt okozhatnak, mint hasznot, különösen, ha figyelembe vesszük azt a rémisztő adatot, hogy pár éve az Egyesült Államokban a forgalomba kerülő gyógyszerek 4%-a hamisítvány volt.

Ugyan szinte nincs olyan vényköteles gyógyszer, amit az internet bugyraiban ne lehetne olcsóbban beszerezni, ez tényleg nem az a terület, ahol néhány megspórolt ezresért érdemes lenne kockáztatni.

VIDEO Így viseled az egyedüllétet, csillagjegyed szerint

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!