Hagyd pihenni!
Akár borotvával, akár gyantával vagy más módszerrel szőrtelenítesz, fontos, hogy hagyd pihenni a bőrödet. Mivel nem csak a szőrszálakat, de a hámréteg egy részét is eltávolítod ilyenkor, kerüld a különböző allergéneket, mert még a kedvenc testápolód is irritációt okozhat ilyenkor.
Ha szőrtelenítés után a bőröd kipirosodik, használhatsz drogériákban kapható nyugtató krémeket, de te is készíthetsz házi kenőcsöt jojobaolajból és méhviaszból, amit kifejezetten ajánlanak a szőrtelenítés utáni érzékeny bőrre.
Várj a strandolással!
Ésszerűnek tűnhet, hogy közvetlenül strandolás előtt szőrtelenítsünk, de ha már előre tudod, hogy fürdőbe mész, jobb, ha egy nappal korábban intézed a szépészeti beavatkozást. A közvetlen napfény és a klóros víz ugyanis egyaránt irritációt okozhatnak, így ezeket a borotválás vagy gyantázás utáni 12 órában jobb elkerülni.
Ha előző nap szabadulsz meg a borostától, a strandon még mindig tökéletesen sima lesz a bőröd, de már nem kell aggódnod a csúnya kis piros pöttyök miatt.
A cikk folytatódik, lapozz!
A legjobb cikkek, horoszkópok és tesztek – egyenesen a postaládádba, ingyen.




