Pisztolyos fülbelövés vagy füllyukasztás: melyik a jobb választás?

Pisztolyos fülbelövés vagy füllyukasztás: melyik a jobb választás?

Címlap / Életmód / Család / Pisztolyos fülbelövés vagy füllyukasztás: melyik a jobb választás?

Amikor a gyerkőcök füllyukasztásáról van szó, az egyik leggyakrabban felmerülő kérdés a szülők körében, hogy a pisztolyos fülbelövés vagy a hagyományos tűvel történő füllyukasztás-e a megfelelőbb megoldás. (x)

Mindkét módszernek megvannak a maga előnyei, amelyeket a mai cikkünkben részletesen is felsorolunk, hogy tájékozottan tudj választani.

Pisztolyos fülbelövés

A pisztolyos módszer lényege, hogy egy rugós mechanizmus segítségével a steril fülbevalót közvetlenül a fülcimpába lövik, ami 3-4 hét múlva kicserélhető egy rendes babafülbevalóra. Olyan gyorsan történik mindez, hogy a gyerkőcök szinte észre sem veszik.

Annak köszönhetően pedig, hogy jóformán csak kétszer kell megérinteni a fület a folyamat során, a fertőzés lehetősége is sokkal kisebb. A pisztoly ugyanis magát a fülbevaló végét is azonnal applikálja, ezáltal elkerülhető, hogy a szúrás után hozzá kelljen nyúlni a fülhöz.

Ami a pontosságot illeti

Az olyan ékszerboltokban, mint a Chimera Ékszeré is Eger belvárosában, rendkívül tapasztalt és szakképzett kolleganők dolgoznak, így 99%, hogy a lyuk az előre kijelölt helyre kerül majd.

Persze, mivel kisgyerekekkel dolgoznak, benne van az az 1% hibalehetőség, de ezt kivédhető, általában mindig kivárják azt, amíg megnyugszik a gyerkőc, mielőtt belevágnának a füllyukasztásba.

Tűvel történő füllyukasztás

Ennek a módszernek a keretein belül egy speciális, steril tűt használnak, amellyel egy lyukat fúrnak a fülcimpába, és ezzel egyidejűleg behelyezik az ékszert is. Ez jóval több időt igényelhet, ami miatt kevésbé tűnhet vonzónak azok számára, akik gyors megoldást keresnek.

És akkor még a nagyobb fájdalmat nem is említettük. Nem elég, hogy az előre szúrás után még hátra is kell húzni a tűt, a tűnél is tompább fülbevalót egy másik folyamat során helyezik be a frissen sérült fülbe.

Talán a sterilitást tudnánk felhozni mellette érvként. A legtöbb szakember általában kiemelt figyelmet szentel annak, hogy az eszközök teljesen sterilek legyenek, ami minimálisra csökkenti a fertőzés kockázatát.

Melyik a jobb választás?

A leírtakból valószínűleg már kitalálhattad, hogy mi inkább a pisztolyos fülbelövést preferáljuk. Persze ez csupán a mi véleményünk, ettől függetlenül te még nyugodtan dönthetsz a tűvel történő füllyukasztás mellett.

De ha mégis sikerül meggyőznünk, és Eger közelében laksz, akkor keresd bizalommal a korábban már említett Chimera Ékszer szakértő csapatát, akik szívesen állnak majd mindenben a rendelkezésedre!

Extra tanács a cikk végére

Mindenképpen várj a füllyukasztással addig, amíg a baba 2-3 hónapos nem lesz! A fül-orr-gégész szakemberek ezelőtt a kor előtt semmiképpen sem javasolják a műveletet, sőt a legtöbbjük inkább a fél éves kort határozza meg kedvező időpontnak.

VIDEO Napcsókolta smink, a forró estékre

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!