Miért utálod magad azért, amit más embernek megbocsátanál?

Címlap / Életmód / Lélek / Miért utálod magad azért, amit más...

Miért utálod magad azért, amit más embernek megbocsátanál?

🎥 Jobb ember vagy, mint hinnéd, ha ez az 5 dolog jellemző rád

Hogyan kezdj el önmagaddal is emberként bánni?

Ha legközelebb valami olyat teszel, ami miatt azonnal elkezded ostorozni magad, próbálj meg megállni és feltenni egy egyszerű kérdést: Ha a legjobb barátnőm csinálta volna ugyanezt, mit mondanék neki? Valószínűleg nem azt, amit most magadnak mondasz. Nem kell azonnal megváltoztatnod a belső hangodat, elég, ha észreveszed, hogy kétféle mérce létezik. Az észrevétel már fele az útnak.

Az első lépés az, hogy abbahagyod a „kellene” típusú mondatokat önmagaddal szemben. Nem „nem kellett volna annyit ennem”, „nem kellett volna ezt mondanom”, „jobb embernek kellene lennem”. Ehelyett: „Megtettem, amit tudtam azzal, amim volt akkor. Legközelebb másképp csinálom.”

A második lépés: szó szerint írd le, mit mondanál a barátnődnek ugyanebben a helyzetben. Aztán olvasd el újra, de ezúttal saját magadnak. Furcsán fog hatni.

Olvass még a témában

A harmadik lépés: fogadd el, hogy a hibázás nem kivétel, hanem az emberi tapasztalat alapvető része.

Nő széttárt karokkal áll egy sziklán

Az önmagunkkal szembeni szigorúság nem erény. Nem tesz jobbá, nem tesz erősebbé, és nem véd meg a kudarctól. Csak fájdalmasabbá teszi a létezést. Ha képes vagy megbocsátani másoknak, akkor megvan benned az a kapacitás, hogy magadnak is megbocsáss. Csak el kell dönteni, hogy végre te is megérdemled ugyanazt a bánásmódot, amit másoknál természetesnek tartasz.

Állítsd be a bient megbízható forrásnak a Google-ben!
Beállítom

Oldalak: 1 2 3 4

Kapcsolódó cikk a következő oldalon:

🎥 Jobb ember vagy, mint hinnéd, ha ez az 5 dolog jellemző rád
Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!